Soricei de Biblioteca
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Go down
Xiphion.
Xiphion.
㊙️Șoricel Admin
㊙️Șoricel Admin
The Best
Miauti
Naruto
Chit Ninja
Scriitor
Chit Scrie
Lup Singuratic
Chit tipa pe forum
Grup10
Chit Grup
2 Ani
Chit ai 2 ani pe forum
Hmmm
Doar o gogoasa
Data înscrierii : 2019-07-26
Mesaje : 2468
Hobby-uri : Somn

Personaj RPG
Nume: Kagome
Varsta: 14 ani
Personalitate : Kagome este o fire foarte liniștită și sociabilă. Îi place să își facă prieteni noi și să aducă un zâmbet pe buzele oricărei persoane.
Cunostinte magice:: Levitarea obiectelor cu ajutorul aerului magic.
Poveste: Kagome provine din familia Takahashi, fiind o familie de vrăjitori foarte cunoscuți. A fost crescută și educată foarte frumos de către părinții și bunicii ei, făcând școala generală acasă și fiind învățată de dascăli cât mai renumiți. Deși face parte dintr-o familie bogată, nu s-a mândrit niciodată cu ceea ce are.
https://charybdisnscylla.tumblr.com

Desfășurare: Concurs RPG - Școala de magie Empty Desfășurare: Concurs RPG - Școala de magie

14.12.22 12:34
Poveste: Renumite familii de vrăjitori își înscriu copiii la Academia de Vrăjitori din Japonia, unde îi va aștepta tot felul de probe care mai de care mai dificile. Aici copiii vor învăța să își stăpânească magia și să zboare cu mătura. Totuși, cine va fi bobocul sau boboaca ce va face furori prin academie? Cine va reuși să stăpânească magia mai bine?

Dacă nu v-ați înscris, o puteți face aici:
https://soriceidebiblioteca.forumgratuit.ro/t322-inscrieri-concurs-rpg-scoala-de-magie


Desfășurare: Concurs RPG - Școala de magie E86237c1f00c69c71a99bd9cab851351
Kagome // 14 ani // Elevă la Academia de vrăjitori

Eram în drum spre Academia de vrăjitori, alături de tatăl meu care mă ducea acolo cu mașina. Aveam emoții foarte mari, fiindcă aveam să cunosc oameni noi și să leg prietenii care mai de care mai frumoase. Totuși, mă duceam la acea academia ca să învăț magia mai bine, fiindcă puteam doar să levitez obiectele cu ajutorul aerului magic, datorită mamei mele care mă învățase să fac asta.
Eram deja de o oră pe drum, iar tatăl meu îmi confirmase că mai aveam doar 20 de minute până când vom ajunge acolo, iar eu ardeam de nerăbdare să ajung.

Yumi Chan
Yumi Chan
⚜️Colaborator
⚜️Colaborator
Milti Prieteni
Chit grup
Scriitor
Chit Scrie
2 Ani
Chit ai 2 ani pe forum
Lup Singuratic
Chit tipa pe forum
Grup8
Chit Grup
Hmmm
Doar o gogoasa
Data înscrierii : 2019-12-13
Mesaje : 2327
Hobby-uri : RPG

Personaj RPG
Nume: Rahela
Varsta: 15
Personalitate : puternica si iubitoare
Cunostinte magice:: maestra in magia elemetului de apa
Poveste: este orfana, parintii ei abandonand-o intr-un orfelinat din apropierea unui cartier raufamat. Cu timpul tanara domnisoara a reusit sa intre la liceul de magie unde invata si in prezent.
https://unstoppablemind.forumotion.co.uk/

Desfășurare: Concurs RPG - Școala de magie Empty Re: Desfășurare: Concurs RPG - Școala de magie

14.12.22 15:57
Desfășurare: Concurs RPG - Școala de magie R10
Rahela || 15 ani || eleva la academia de vrajitori


Pentru ca nu aveam parinti si eram orfana, nu avea cine sa ma duca in gara sau de la cine sa imi iau la revedere. Am mers la gara singura, tragand bagajul greu dupa mine. Imi iau bilet si urc in tren. Stiam ca acolo aveam sa duc o viata buna si plina de tihna. Imi faceam in minte tot felu de idei, cum ca imi voi gasi prieteni care sa ma accepte asa cum sunt, persoane de incredere si profesori intelegatori. 
AnneRPC
AnneRPC
㊙️Șoricel Admin
㊙️Șoricel Admin
SoA
Chit Soa
Scriitor
Chit Scrie
Grup7
Chit Grup
2 Ani
Chit ai 2 ani pe forum
Lup Singuratic
Chit tipa pe forum
Hmmm
Doar o gogoasa
Data înscrierii : 2019-07-29
Mesaje : 1076
Hobby-uri : RPC, RPG, GFX, writing

Personaj RPG
Nume: Kimiko
Varsta: 14
Personalitate : timida si nu foarte vorbareata, dar iubitoare si prietenoasa
Cunostinte magice:: magie elementala - aer (levitatie, creare bule de aer)
Poveste: Facand parte dintr-o familie de vrajitori, Kimiko a trebuit sa se inscrie la aceasi scoala unde au invatat si parintii ei. Nu este cea mai incantata de decizia luata de parintii ei, dar nu are nici-o putere in a schimba ceea ce deja este facut. Tot ce doreste e sa treaca prin scoala fara evenimente si fara sa atraga atentia nimanui. Are o afinitate pentru magia aerului si cea de vindecare, dar nu stapaneste inca nicuna din cele doua.
https://rpc-and-anime.forumotion.com/

Desfășurare: Concurs RPG - Școala de magie Empty Re: Desfășurare: Concurs RPG - Școala de magie

15.12.22 11:52
Desfășurare: Concurs RPG - Școala de magie 5CVKt1G
Kimiko || 14 ani || Elevă la Academia de vrăjitori

Nu puteam spune ca ma incanta ideea, dar nici nu puteam refuza sa vin aici. Trebuia sa urmez traditia familiei. Poate o sa fie bine, nu? Daca ma intalnesc cu persoane amabile si pot crea prietenii frumoase.
Eram cu ambii parinti la gara sa mergem spre academie. Ei erau extrem de incantati de ziua asta, eu, insa, ma jucam constant cu lantisorul de la bunica. low-key, speram sa invat sa folosesc magia invatata de la mama si bunica. Aerul imi era prieten, dar nu eram la nivelul sa pot spune ca il controlez. Abia faceam ceva bule care nu rezistau nici macar 20 de secunde si levitam pe distante scurte chestii usoare.


Last edited by AnneRPC on 20.12.22 10:02; edited 1 time in total
Midori
Midori
⚔️Moderator
⚔️Moderator
Grup5
Chit Grup
Lup Singuratic
Chit tipa pe forum
Hmmm
Doar o gogoasa
2 Ani
Chit ai 2 ani pe forum
Scriitor
Chit Scrie
Data înscrierii : 2021-09-06
Mesaje : 117

Personaj RPG
Nume: Kaji
Varsta: 15 ani
Personalitate : Kaji se enervează destul de repede, nu renunță niciodată și comunică cu oamenii într-un stil aparte.
Cunostinte magice:: manipularea focului
Poveste: Aflat într-o lume în care magia există și fiind crescut de bunicul său, care este maestru în utilizarea focului, Kaji este 100% convins că Academia de Vrăjitori din Japonia este cea mai bună alegere pentru el, acesta dorindu-și cu ardoare să-și răzbune părinții care au fost uciși de către magicienii răufăcători din țară și să devină cel mai puternic utilizator al focului din lume.

Desfășurare: Concurs RPG - Școala de magie Empty Re: Desfășurare: Concurs RPG - Școala de magie

15.12.22 18:14
Desfășurare: Concurs RPG - Școala de magie Deziw-10

Kaji|| 15 ani || Elev la Academia de vrăjitori

Mi-am luat, în sfărșit, la revedere de la bunicul meu și, cu bagajul greoi în mână, m-am grăbut să urc în trenul care avea să mă ducă la academia viselor mele. Eram entuziasmat și pregătit să dau tot ce am mai bun și să-mi răzbun părinții.
„Care naiba era locul meu?” - mă întreb în timp ce mă uit, pentru a o mia oară la biletul meu de tren, apoi la numerele aflate pe pereții trenului, lângă scaune, până când... „Aici era!” - continui discuția mea cu mine în gând, în timp ce mă îndrept cu pași alerți spre locul meu, care era ocupat.
M-am uitat încruntat la fata care stătea liniștită pe locul meu. 
- „Dă-te de-acolo, ăla e locul meu!”, îi spun, vizibil furios. 
Xiphion.
Xiphion.
㊙️Șoricel Admin
㊙️Șoricel Admin
The Best
Miauti
Naruto
Chit Ninja
Scriitor
Chit Scrie
Lup Singuratic
Chit tipa pe forum
Grup10
Chit Grup
2 Ani
Chit ai 2 ani pe forum
Hmmm
Doar o gogoasa
Data înscrierii : 2019-07-26
Mesaje : 2468
Hobby-uri : Somn

Personaj RPG
Nume: Kagome
Varsta: 14 ani
Personalitate : Kagome este o fire foarte liniștită și sociabilă. Îi place să își facă prieteni noi și să aducă un zâmbet pe buzele oricărei persoane.
Cunostinte magice:: Levitarea obiectelor cu ajutorul aerului magic.
Poveste: Kagome provine din familia Takahashi, fiind o familie de vrăjitori foarte cunoscuți. A fost crescută și educată foarte frumos de către părinții și bunicii ei, făcând școala generală acasă și fiind învățată de dascăli cât mai renumiți. Deși face parte dintr-o familie bogată, nu s-a mândrit niciodată cu ceea ce are.
https://charybdisnscylla.tumblr.com

Desfășurare: Concurs RPG - Școala de magie Empty Re: Desfășurare: Concurs RPG - Școala de magie

19.12.22 12:30

Desfășurare: Concurs RPG - Școala de magie E86237c1f00c69c71a99bd9cab851351
Kagome // 14 ani // Elevă la Academia de vrăjitori

Mi-am butonat telefonul, iar cele 20 de minute pe care trebuia să le mai parcurgem trecuseră deja.
- Se pare că am ajuns, mi-a confirmat tatăl meu. Ești pregătită, draga mea Kagome? m-a întrebat după ce și-a desfăcut centura, fiind pregătit să se dea jos din mașină ca să mă ajute cu bagajele.
- Da, sunt pregătită, i-am spus zâmbăreață și apoi m-am dat jos în mașină înaintea lui, băgându-mi telefonul în buzunar și luându-mi pălăria de pe bancheta din spate.
Ajunsesem în sfârșit la școala despre care îmi povestise mama mea cu atâta entuziasm și eram extrem de bucuroasă.

Rogue
Rogue
⚔️Moderator
⚔️Moderator
Hmmm
Doar o gogoasa
Scriitor
Chit Scrie
Grup5
Chit Grup
Membru
Chit
Data înscrierii : 2022-12-19
Mesaje : 688
Hobby-uri : RPG

Personaj RPG
Nume: Xavier
Varsta: 15
Personalitate : E un tânăr ștrengar, mereu pus pe șotii și cu un simț al umorului bine dezvoltat. Se pricepe la oameni și își face repede prieteni, acaparând ușor atenția și fiind mereu cel mai popular individ al grupului. Uneori poate fi ușor arogant, iar asta îl face să pară nesuferit în ochii multora. Dacă te apropii însă și ajungi să îl cunoști dincolo de aparențe, Xavier este un tânăr dezinvolt și de treabă care ar sări în ajutorul oricui are nevoie.
Cunostinte magice:: Manipularea focului
Poveste: Face parte dintr-o familie de vrăjitori înstărită, cu statut și mare faimă.

Desfășurare: Concurs RPG - Școala de magie Empty Re: Desfășurare: Concurs RPG - Școala de magie

19.12.22 22:16
Desfășurare: Concurs RPG - Școala de magie HD-wallpaper-anime-man-boy-fantasy-legend-magic-magician-tokyo-warrior

Xavier // 15 ani // student la Academia Vrăjitorilor

Eu mă aflam deja la Academie. Împlinisem 3 ani de când începusem studiile aici, părinții mei trimițându-mă de tânăr ca să deprin valorile puterilor mele. M-am uitat încă o dată în oglindă și mi-am trecut degetele prin păr. Abia așteptam să vină noi veniți. Poate mulți credeau că sunt un bully în școala asta,dar eram mai rău la suprafață ca să nu fiu rănit. Chiar căutam niște persoane care să-mi fie prieteni cu adevărat.

Am ieșit în curte și nu a durat mult până ce mai multe mașini au parcat la intrare și a început să se apropie și șirul de viitori elevi care veniseră cu trenul.

Mi-am dus mâinile la spate și am așteptat ca aceștia să se apropie ca să îi pot întâmpina.
AnneRPC
AnneRPC
㊙️Șoricel Admin
㊙️Șoricel Admin
SoA
Chit Soa
Scriitor
Chit Scrie
Grup7
Chit Grup
2 Ani
Chit ai 2 ani pe forum
Lup Singuratic
Chit tipa pe forum
Hmmm
Doar o gogoasa
Data înscrierii : 2019-07-29
Mesaje : 1076
Hobby-uri : RPC, RPG, GFX, writing

Personaj RPG
Nume: Kimiko
Varsta: 14
Personalitate : timida si nu foarte vorbareata, dar iubitoare si prietenoasa
Cunostinte magice:: magie elementala - aer (levitatie, creare bule de aer)
Poveste: Facand parte dintr-o familie de vrajitori, Kimiko a trebuit sa se inscrie la aceasi scoala unde au invatat si parintii ei. Nu este cea mai incantata de decizia luata de parintii ei, dar nu are nici-o putere in a schimba ceea ce deja este facut. Tot ce doreste e sa treaca prin scoala fara evenimente si fara sa atraga atentia nimanui. Are o afinitate pentru magia aerului si cea de vindecare, dar nu stapaneste inca nicuna din cele doua.
https://rpc-and-anime.forumotion.com/

Desfășurare: Concurs RPG - Școala de magie Empty Re: Desfășurare: Concurs RPG - Școala de magie

20.12.22 10:56
Desfășurare: Concurs RPG - Școala de magie 5CVKt1G
Kimiko || 14 ani || Elevă la Academia de vrăjitori

Tot drumul pana la academie îmi amintesc ce nume am si ce așteptări mari au de la mine. Dar poate eu nu voiam sa fiu așa priceputa cum sunt ei, sau sa am control pe mai multe elemente cum are tata. Eu voiam sa ma axez pe vindecare, cum a fost si bunica. Buni a fost la vremea ei una dintre cele mai cunoscute vindecătoare din regiune. Ea a făcut ceva care sa ajute lumea, așa voiam si eu sa fiu.
- Kimiko! Ne asculți? ma trezește tata la realitate. Avea o voce tare serioasa, deci trebuie sa îmi fii spus ceva important.
- Da, tata. răspund imediat si ma uit la el.
- Ai mare grija ce faci, bine? Esti mandria noastra.
- Da, tata. O sa am grija.
Cat timp vorbim se opreste trenul si ne facem loc sa coboram. In zare se vedea locatia academiei. Era asa frumos locul. Acum tot ce mai trebuia era sa trec de ceremonie si sa vad ce colega de camera am.
Midori
Midori
⚔️Moderator
⚔️Moderator
Grup5
Chit Grup
Lup Singuratic
Chit tipa pe forum
Hmmm
Doar o gogoasa
2 Ani
Chit ai 2 ani pe forum
Scriitor
Chit Scrie
Data înscrierii : 2021-09-06
Mesaje : 117

Personaj RPG
Nume: Kaji
Varsta: 15 ani
Personalitate : Kaji se enervează destul de repede, nu renunță niciodată și comunică cu oamenii într-un stil aparte.
Cunostinte magice:: manipularea focului
Poveste: Aflat într-o lume în care magia există și fiind crescut de bunicul său, care este maestru în utilizarea focului, Kaji este 100% convins că Academia de Vrăjitori din Japonia este cea mai bună alegere pentru el, acesta dorindu-și cu ardoare să-și răzbune părinții care au fost uciși de către magicienii răufăcători din țară și să devină cel mai puternic utilizator al focului din lume.

Desfășurare: Concurs RPG - Școala de magie Empty Re: Desfășurare: Concurs RPG - Școala de magie

28.12.22 15:02
Desfășurare: Concurs RPG - Școala de magie Deziw-10

Kaji|| 15 ani || Elev la Academia de vrăjitori


Starea mea se schimba destul de rapid, în special după ce am reușit să mă așez pe locul meu și după ce fata cu care mă certasem a plecat.
Îmi butonam telefonul încontinuu, fără să mă gândesc că, poate, se va descărca înainte să ajung, ceea ce nu s-a întâmplat.
În scurt timp, toată lumea a coborât, încet, din trenul care oprise în apropierea Academiei. Mi-am luat bagajele și, cu un zâmbet pe care rar îl arăt lumii, cobor în grabă din tren.
„În sfârșit!!!” îmi spun în gând, apoi ma apropii cu pași repezi spre imensa academie, sperând ca cineva să mă îndrume atunci când voi ajunge acolo. 
Yumi Chan
Yumi Chan
⚜️Colaborator
⚜️Colaborator
Milti Prieteni
Chit grup
Scriitor
Chit Scrie
2 Ani
Chit ai 2 ani pe forum
Lup Singuratic
Chit tipa pe forum
Grup8
Chit Grup
Hmmm
Doar o gogoasa
Data înscrierii : 2019-12-13
Mesaje : 2327
Hobby-uri : RPG

Personaj RPG
Nume: Rahela
Varsta: 15
Personalitate : puternica si iubitoare
Cunostinte magice:: maestra in magia elemetului de apa
Poveste: este orfana, parintii ei abandonand-o intr-un orfelinat din apropierea unui cartier raufamat. Cu timpul tanara domnisoara a reusit sa intre la liceul de magie unde invata si in prezent.
https://unstoppablemind.forumotion.co.uk/

Desfășurare: Concurs RPG - Școala de magie Empty Re: Desfășurare: Concurs RPG - Școala de magie

09.01.23 13:23
Desfășurare: Concurs RPG - Școala de magie R10
Rahela || 15 ani || eleva la academia de vrajitori


Dupa ce ajung in camera de camin, incep sa ma bucur de noua incapere. Era absolut prfecta, in stil gotic specific scolilor de vrajitori. Repede imi desfac bagajl si le pun in dulapul meu. Eram incantata si am inceput sa fac piruiete de bucurie. 
Rogue
Rogue
⚔️Moderator
⚔️Moderator
Hmmm
Doar o gogoasa
Scriitor
Chit Scrie
Grup5
Chit Grup
Membru
Chit
Data înscrierii : 2022-12-19
Mesaje : 688
Hobby-uri : RPG

Personaj RPG
Nume: Xavier
Varsta: 15
Personalitate : E un tânăr ștrengar, mereu pus pe șotii și cu un simț al umorului bine dezvoltat. Se pricepe la oameni și își face repede prieteni, acaparând ușor atenția și fiind mereu cel mai popular individ al grupului. Uneori poate fi ușor arogant, iar asta îl face să pară nesuferit în ochii multora. Dacă te apropii însă și ajungi să îl cunoști dincolo de aparențe, Xavier este un tânăr dezinvolt și de treabă care ar sări în ajutorul oricui are nevoie.
Cunostinte magice:: Manipularea focului
Poveste: Face parte dintr-o familie de vrăjitori înstărită, cu statut și mare faimă.

Desfășurare: Concurs RPG - Școala de magie Empty Re: Desfășurare: Concurs RPG - Școala de magie

09.01.23 17:38
Desfășurare: Concurs RPG - Școala de magie HD-wallpaper-anime-man-boy-fantasy-legend-magic-magician-tokyo-warrior

Xavier // 15 ani // student la Academia Vrăjitorilor

Lucrurile nu au mers chiar cum m-am gândit eu. A fost așa mare forfotă și toată lumea s-a grăbit spre camere încât n-am avut timp să interacționez cu nimeni. M-am resemnat și m-am dus în propria cameră, mi-am pus uniforma și m-am prezentat la ceremonie. Aici aveam mari speranțe să îmi fac noi prieteni. Deși păream o fire rece și răutăcioasă, eu defapt nu eram așa și adoram să cunosc persoane noi și să-mi fac prieteni.
Am așteptat să ne adunăm cu toții ,iar când ceremonia a început mi-am îndreptat ochii spre scenă și am privit totul tăcut, așteptând să se termine ca să urmeze apoi ce așteptam cel mai mult: să ne lase să socializăm la masa care avea loc după aceea.
Xiphion.
Xiphion.
㊙️Șoricel Admin
㊙️Șoricel Admin
The Best
Miauti
Naruto
Chit Ninja
Scriitor
Chit Scrie
Lup Singuratic
Chit tipa pe forum
Grup10
Chit Grup
2 Ani
Chit ai 2 ani pe forum
Hmmm
Doar o gogoasa
Data înscrierii : 2019-07-26
Mesaje : 2468
Hobby-uri : Somn

Personaj RPG
Nume: Kagome
Varsta: 14 ani
Personalitate : Kagome este o fire foarte liniștită și sociabilă. Îi place să își facă prieteni noi și să aducă un zâmbet pe buzele oricărei persoane.
Cunostinte magice:: Levitarea obiectelor cu ajutorul aerului magic.
Poveste: Kagome provine din familia Takahashi, fiind o familie de vrăjitori foarte cunoscuți. A fost crescută și educată foarte frumos de către părinții și bunicii ei, făcând școala generală acasă și fiind învățată de dascăli cât mai renumiți. Deși face parte dintr-o familie bogată, nu s-a mândrit niciodată cu ceea ce are.
https://charybdisnscylla.tumblr.com

Desfășurare: Concurs RPG - Școala de magie Empty Re: Desfășurare: Concurs RPG - Școala de magie

12.01.23 16:06

Desfășurare: Concurs RPG - Școala de magie E86237c1f00c69c71a99bd9cab851351
Kagome // 14 ani // Elevă la Academia de vrăjitori

Tata m-a ajutat cu bagajele până la intrarea în academie, apoi a trebuit să mă descurc singură deoarece plecase. Nu am apucat să despachetez nimic fiindcă trebuia să ajung la ceremonie. Am luat câteva guri de apă la repezeală, pentru că îmi era foarte sete, apoi am fugit afară, unde avea loc ceremonia. Abia așteptam să se termine ca să cunosc oameni noi și să văd după aceea cine avea să îmi fie colegă de cameră.

AnneRPC
AnneRPC
㊙️Șoricel Admin
㊙️Șoricel Admin
SoA
Chit Soa
Scriitor
Chit Scrie
Grup7
Chit Grup
2 Ani
Chit ai 2 ani pe forum
Lup Singuratic
Chit tipa pe forum
Hmmm
Doar o gogoasa
Data înscrierii : 2019-07-29
Mesaje : 1076
Hobby-uri : RPC, RPG, GFX, writing

Personaj RPG
Nume: Kimiko
Varsta: 14
Personalitate : timida si nu foarte vorbareata, dar iubitoare si prietenoasa
Cunostinte magice:: magie elementala - aer (levitatie, creare bule de aer)
Poveste: Facand parte dintr-o familie de vrajitori, Kimiko a trebuit sa se inscrie la aceasi scoala unde au invatat si parintii ei. Nu este cea mai incantata de decizia luata de parintii ei, dar nu are nici-o putere in a schimba ceea ce deja este facut. Tot ce doreste e sa treaca prin scoala fara evenimente si fara sa atraga atentia nimanui. Are o afinitate pentru magia aerului si cea de vindecare, dar nu stapaneste inca nicuna din cele doua.
https://rpc-and-anime.forumotion.com/

Desfășurare: Concurs RPG - Școala de magie Empty Re: Desfășurare: Concurs RPG - Școala de magie

19.02.23 18:35
Desfășurare: Concurs RPG - Școala de magie 5CVKt1G
Kimiko || 14 ani || Elevă la Academia de vrăjitori

Dupa ce am ajuns si eu in camera mea, urmand fluxul studentilor, am decis ca inainte sa ies sa explorez si sa interactionez cu lumea, sa imi dezpachetez lucrurile si sa imi aranjez camera sa fie mai personalizata. Aveam la mine doua plusuri pe care le-am strecurat in bagaje, cateva carti de magie de care mama spunea ca o sa am nevoie, o calimara, pana de scris, o patura pe care o sa tin pe umeri cand o sa stau mai mult la birou sa lucrez. Aranjez peturica pe scaunul de la birou, pun cartile pe birou, la fel calimara si pana. Stau putin sa le aranjez sa fie pe placul meu, apoi ma concentrez asupra patului, sa pun cele doua plusuri cat sa ma simt comod intre ele.

Abia dupa ce sunt multumita de cum arata camera, cu acele minime adaosuri aduse de mine, mi-am concentrat atentia asupra hainelor si a dulapului din camera. Petrec cel putin cateva zeci de minute sa imi aranjez hainele in dulap sa fie cat mai frumos si mai organizat, sa nu pierd mult timp dimineata sa ma imbrac pentru cursuri.

Cand sunt multumita cu aranjarile mele ies din camera sa explorez putin si sa invat cat de cat structura sa nu ma pierd maine la cursuri. Trec pe langa sute de portrete ale vrajitorilor si vrajitoarelor din trecut, atarnate pe pereti tapetati cu un tapet ca cele din era victoriata, pereti impanziti de obiecte magicie tinute pe rafturi securizate, scari care urca si coboara intr-un mod ametitor, din marmura, cu balustrate asortate si foarte multi elevi, ba singuri ca mine, ba in grupuri, vorbind si razand. Locul era plin de viata, ceea ce imi dadea putina anxietate. Ma strecor printre grupulete sa ies in curtea scolii sa vad cum arata. Mereu mi-am imaginat ca o sa vad ceva magic aici, animale magice sau creaturi docile, dar ma surprinde sa vad plante normale, bancute sub copaci si alei largi unde erau si mai multi stundeti. Ma plimb pe alei pana gasesc o bancuta goala si ma asez acolo, sa imi odihnesc putin picioarele. Nu prea aveam curaj sa ma bag cu cineva in seama, mi-era teama sa nu ma alunge ca ii deranjez. Asa ca stau singura si astept o oportunitate sa interactionez cu cineva.
Sponsored content

Desfășurare: Concurs RPG - Școala de magie Empty Re: Desfășurare: Concurs RPG - Școala de magie

Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum