Soricei de Biblioteca
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Go down
Saroo
Saroo
⛏Șoricel începător
⛏Șoricel începător
Scriitor
Chit Scrie
Grup2
Chit Grup
2 Ani
Chit ai 2 ani pe forum
Lup Singuratic
Chit tipa pe forum
Data înscrierii : 2020-07-15
Mesaje : 71

Salut! - Page 3 Empty Salut!

22.07.20 15:54
First topic message reminder :

Hei, ma  numesc  Dani am 23 de ani si cam atat pot spune despre mine, nu, glumesc.
Sunt fan anime dar  in ultimii 2-3 ani nu am prea mai avut timp sa ma uit asa ca nu sunt la curent cu seriile noi aparute.

Nu sunt prea citit, ultima carte pe care am citit-o  a fost anul trecut , Evanghelia dupa Jimmy se  numeste,  totusi mai rasfoiesc din cand in cand carti tehnice.

Hobby-uri: Nu cred ca am unul anume care sa ma caracterizeze, in principiu imi place  sa  invat sau sa  fac  chestii practice...sau sa risipesc banii pe chestii de care nu am neaparata nevoie sperand ca o sa le folosesc intr-o zi. Intr-un timp sportul era principala mea pasiune, fiind atent si la alimentatie in acelasi timp, dar am renuntat la treaba asta.Recent am incercat gradinaritul (50%au supravietuit) iar din cand in cand mai printez diverse jucarii/figurine pentru prieteni...cam asta fac.

Aa, si o chestie despre mine,  desi nu imi place sa intru in polemici  cumva  reusesc asta cu majoritatea oamenilor cu care vorbesc...sorry anticipat, nu e intentionat  cred ca e trasatura de caracter

Hmm...cam atat deocamdata.

Sper ma inteleg bine cu voi :)

Xiphion.
Xiphion.
㊙️Șoricel Admin
㊙️Șoricel Admin
The Best
Miauti
Naruto
Chit Ninja
Scriitor
Chit Scrie
Lup Singuratic
Chit tipa pe forum
Grup10
Chit Grup
2 Ani
Chit ai 2 ani pe forum
Hmmm
Doar o gogoasa
Data înscrierii : 2019-07-26
Mesaje : 2469
Hobby-uri : Somn

Personaj RPG
Nume: Kagome
Varsta: 14 ani
Personalitate : Kagome este o fire foarte liniștită și sociabilă. Îi place să își facă prieteni noi și să aducă un zâmbet pe buzele oricărei persoane.
Cunostinte magice:: Levitarea obiectelor cu ajutorul aerului magic.
Poveste: Kagome provine din familia Takahashi, fiind o familie de vrăjitori foarte cunoscuți. A fost crescută și educată foarte frumos de către părinții și bunicii ei, făcând școala generală acasă și fiind învățată de dascăli cât mai renumiți. Deși face parte dintr-o familie bogată, nu s-a mândrit niciodată cu ceea ce are.
https://charybdisnscylla.tumblr.com

Salut! - Page 3 Empty Re: Salut!

08.08.20 17:40
hmm, nu prea știu ce să zic aici, dar pot fi ambele variante. adică oamenii răsfățați vor vrea mereu să primească totul de-a gata, la mod general vorbind, acum depinde și cât de mult s-a exagerat cu răsfățul respectiv. însă am cunoscut oameni care vedeau totul ca pe o joacă și spuneau de fiecare dată că își doresc să-și facă o familie și tot felul de chestii asemănătoare, însă niciodată nu priveau viața așa cum trebuie să o facă fiecare om odată ce începe să se maturizeze. și e trist că sunt persoane care au depășit vârsta de 30 de ani și nu au reușit să aibă propria lor casă sau ceva cu care să fie cât de cât mândri. mândria lor stă doar în dezmăț și prostii din astea... dar mă rog, să lăsăm bârfa la o parte, până la urmă fiecare face orice își dorește cu viața lui :))

Yumi Chan likes this post

Saroo
Saroo
⛏Șoricel începător
⛏Șoricel începător
Scriitor
Chit Scrie
Grup2
Chit Grup
2 Ani
Chit ai 2 ani pe forum
Lup Singuratic
Chit tipa pe forum
Data înscrierii : 2020-07-15
Mesaje : 71

Salut! - Page 3 Empty Re: Salut!

08.08.20 18:24
Da, corect ...desi nu mi s-a parut a fi chiar bârfă:)) , nici nu stiu cum am ajuns la subiectul asta  :))
Xiphion.
Xiphion.
㊙️Șoricel Admin
㊙️Șoricel Admin
The Best
Miauti
Naruto
Chit Ninja
Scriitor
Chit Scrie
Lup Singuratic
Chit tipa pe forum
Grup10
Chit Grup
2 Ani
Chit ai 2 ani pe forum
Hmmm
Doar o gogoasa
Data înscrierii : 2019-07-26
Mesaje : 2469
Hobby-uri : Somn

Personaj RPG
Nume: Kagome
Varsta: 14 ani
Personalitate : Kagome este o fire foarte liniștită și sociabilă. Îi place să își facă prieteni noi și să aducă un zâmbet pe buzele oricărei persoane.
Cunostinte magice:: Levitarea obiectelor cu ajutorul aerului magic.
Poveste: Kagome provine din familia Takahashi, fiind o familie de vrăjitori foarte cunoscuți. A fost crescută și educată foarte frumos de către părinții și bunicii ei, făcând școala generală acasă și fiind învățată de dascăli cât mai renumiți. Deși face parte dintr-o familie bogată, nu s-a mândrit niciodată cu ceea ce are.
https://charybdisnscylla.tumblr.com

Salut! - Page 3 Empty Re: Salut!

08.08.20 18:27
ehhh, ne-am luat cu una, alta și uite așa am ajuns la subiect :))
Saroo
Saroo
⛏Șoricel începător
⛏Șoricel începător
Scriitor
Chit Scrie
Grup2
Chit Grup
2 Ani
Chit ai 2 ani pe forum
Lup Singuratic
Chit tipa pe forum
Data înscrierii : 2020-07-15
Mesaje : 71

Salut! - Page 3 Empty Re: Salut!

08.08.20 19:04
Atunci sa trecem la subiecte mai interesante cum ar fi mecanica cuantică sau metoda integrării ecuației diferențiale a fibrei medii deformate :)))
Xiphion.
Xiphion.
㊙️Șoricel Admin
㊙️Șoricel Admin
The Best
Miauti
Naruto
Chit Ninja
Scriitor
Chit Scrie
Lup Singuratic
Chit tipa pe forum
Grup10
Chit Grup
2 Ani
Chit ai 2 ani pe forum
Hmmm
Doar o gogoasa
Data înscrierii : 2019-07-26
Mesaje : 2469
Hobby-uri : Somn

Personaj RPG
Nume: Kagome
Varsta: 14 ani
Personalitate : Kagome este o fire foarte liniștită și sociabilă. Îi place să își facă prieteni noi și să aducă un zâmbet pe buzele oricărei persoane.
Cunostinte magice:: Levitarea obiectelor cu ajutorul aerului magic.
Poveste: Kagome provine din familia Takahashi, fiind o familie de vrăjitori foarte cunoscuți. A fost crescută și educată foarte frumos de către părinții și bunicii ei, făcând școala generală acasă și fiind învățată de dascăli cât mai renumiți. Deși face parte dintr-o familie bogată, nu s-a mândrit niciodată cu ceea ce are.
https://charybdisnscylla.tumblr.com

Salut! - Page 3 Empty Re: Salut!

08.08.20 19:06
hai că mă bagi în ceață cu astfel de subiecte, dar nu m-ar deranja dacă ți-ai dezbate teoriile =))))
Saroo
Saroo
⛏Șoricel începător
⛏Șoricel începător
Scriitor
Chit Scrie
Grup2
Chit Grup
2 Ani
Chit ai 2 ani pe forum
Lup Singuratic
Chit tipa pe forum
Data înscrierii : 2020-07-15
Mesaje : 71

Salut! - Page 3 Empty Re: Salut!

08.08.20 20:11
Despre mecanica cuantică deși e interesanta nu pot să-ți spun prea multe ca nu am studii in domeniul asta, iar despre cealaltă chestie pot sa iti povestesc dar e tare plictisitor ...asa ca hai sa abordăm ceva mai cotidian :))
Yumi Chan
Yumi Chan
⚜️Colaborator
⚜️Colaborator
Milti Prieteni
Chit grup
Scriitor
Chit Scrie
2 Ani
Chit ai 2 ani pe forum
Lup Singuratic
Chit tipa pe forum
Grup8
Chit Grup
Hmmm
Doar o gogoasa
Data înscrierii : 2019-12-13
Mesaje : 2331
Hobby-uri : RPG

Personaj RPG
Nume: Rahela
Varsta: 15
Personalitate : puternica si iubitoare
Cunostinte magice:: maestra in magia elemetului de apa
Poveste: este orfana, parintii ei abandonand-o intr-un orfelinat din apropierea unui cartier raufamat. Cu timpul tanara domnisoara a reusit sa intre la liceul de magie unde invata si in prezent.
https://unstoppablemind.forumotion.co.uk/

Salut! - Page 3 Empty Re: Salut!

12.08.20 20:14
Salut! - Page 3 Dahz5sx-dfe38f39-c57b-4443-bcb9-1db70fc9adfe.png?token=eyJ0eXAiOiJKV1QiLCJhbGciOiJIUzI1NiJ9.eyJzdWIiOiJ1cm46YXBwOiIsImlzcyI6InVybjphcHA6Iiwib2JqIjpbW3sicGF0aCI6IlwvZlwvOWZiNGM1YzctZmQyYy00NzU2LTk0NWQtNzI5ODgxNGViY2E2XC9kYWh6NXN4LWRmZTM4ZjM5LWM1N2ItNDQ0My1iY2I5LTFkYjcwZmM5YWRmZS5wbmcifV1dLCJhdWQiOlsidXJuOnNlcnZpY2U6ZmlsZS5kb3dubG9hZCJdfQ
Scuze ca intervin, insa mecanica cuantica se invarta in jurul paranormalului. Fara partea alchimica, mecanica cuantica este putin in aier. 
Saroo
Saroo
⛏Șoricel începător
⛏Șoricel începător
Scriitor
Chit Scrie
Grup2
Chit Grup
2 Ani
Chit ai 2 ani pe forum
Lup Singuratic
Chit tipa pe forum
Data înscrierii : 2020-07-15
Mesaje : 71

Salut! - Page 3 Empty Re: Salut!

12.08.20 23:56
Message reputation : 100% (1 vote)
Nu înțeleg la ce te referi cand spui partea alchimică , dar nu aș asocia mecanica cuantică cu paranormalul
Yumi Chan
Yumi Chan
⚜️Colaborator
⚜️Colaborator
Milti Prieteni
Chit grup
Scriitor
Chit Scrie
2 Ani
Chit ai 2 ani pe forum
Lup Singuratic
Chit tipa pe forum
Grup8
Chit Grup
Hmmm
Doar o gogoasa
Data înscrierii : 2019-12-13
Mesaje : 2331
Hobby-uri : RPG

Personaj RPG
Nume: Rahela
Varsta: 15
Personalitate : puternica si iubitoare
Cunostinte magice:: maestra in magia elemetului de apa
Poveste: este orfana, parintii ei abandonand-o intr-un orfelinat din apropierea unui cartier raufamat. Cu timpul tanara domnisoara a reusit sa intre la liceul de magie unde invata si in prezent.
https://unstoppablemind.forumotion.co.uk/

Salut! - Page 3 Empty Re: Salut!

13.08.20 12:12
Salut! - Page 3 Dahz5sx-dfe38f39-c57b-4443-bcb9-1db70fc9adfe.png?token=eyJ0eXAiOiJKV1QiLCJhbGciOiJIUzI1NiJ9.eyJzdWIiOiJ1cm46YXBwOiIsImlzcyI6InVybjphcHA6Iiwib2JqIjpbW3sicGF0aCI6IlwvZlwvOWZiNGM1YzctZmQyYy00NzU2LTk0NWQtNzI5ODgxNGViY2E2XC9kYWh6NXN4LWRmZTM4ZjM5LWM1N2ItNDQ0My1iY2I5LTFkYjcwZmM5YWRmZS5wbmcifV1dLCJhdWQiOlsidXJuOnNlcnZpY2U6ZmlsZS5kb3dubG9hZCJdfQ
Alchimia e mecanica elementelor si sta la baza a tot ce inseamna metafizic, cuantic si parastiintific. M-am documentat mai bine si pe paza alchimiei poti face o adevarata mecanica cuantica. Ca de exemplu: poti face o masina autonoma cu material organic viu care sa te duca oriunde vrei prin gauri de vierme. 
Saroo
Saroo
⛏Șoricel începător
⛏Șoricel începător
Scriitor
Chit Scrie
Grup2
Chit Grup
2 Ani
Chit ai 2 ani pe forum
Lup Singuratic
Chit tipa pe forum
Data înscrierii : 2020-07-15
Mesaje : 71

Salut! - Page 3 Empty Re: Salut!

13.08.20 14:55
Putem trece in privat sa imi explici, daca doresti desigur....chestiile astea pe care mi le spui nu imi sunt cunoscute, cum spuneam nu am studii in domeniul asta, stiu doar niste chestii de baza, care nu prea se potrivesc cu ceea ce imi spui tu ... daca ai chef imi poti impartasi mai mult din cunostintele tale legate de asta ?
Yumi Chan
Yumi Chan
⚜️Colaborator
⚜️Colaborator
Milti Prieteni
Chit grup
Scriitor
Chit Scrie
2 Ani
Chit ai 2 ani pe forum
Lup Singuratic
Chit tipa pe forum
Grup8
Chit Grup
Hmmm
Doar o gogoasa
Data înscrierii : 2019-12-13
Mesaje : 2331
Hobby-uri : RPG

Personaj RPG
Nume: Rahela
Varsta: 15
Personalitate : puternica si iubitoare
Cunostinte magice:: maestra in magia elemetului de apa
Poveste: este orfana, parintii ei abandonand-o intr-un orfelinat din apropierea unui cartier raufamat. Cu timpul tanara domnisoara a reusit sa intre la liceul de magie unde invata si in prezent.
https://unstoppablemind.forumotion.co.uk/

Salut! - Page 3 Empty Re: Salut!

13.08.20 22:07
Salut! - Page 3 Dahz5sx-dfe38f39-c57b-4443-bcb9-1db70fc9adfe.png?token=eyJ0eXAiOiJKV1QiLCJhbGciOiJIUzI1NiJ9.eyJzdWIiOiJ1cm46YXBwOiIsImlzcyI6InVybjphcHA6Iiwib2JqIjpbW3sicGF0aCI6IlwvZlwvOWZiNGM1YzctZmQyYy00NzU2LTk0NWQtNzI5ODgxNGViY2E2XC9kYWh6NXN4LWRmZTM4ZjM5LWM1N2ItNDQ0My1iY2I5LTFkYjcwZmM5YWRmZS5wbmcifV1dLCJhdWQiOlsidXJuOnNlcnZpY2U6ZmlsZS5kb3dubG9hZCJdfQ
Eu iti pot impartasii orice din aceste domenii. Eu am citit din cartiile de specialitate. Fii atent sa nu iei teapa si aici ma refer sa nu faci greselile stiintei actuale. Ti se pare ciudat sau nu, stiinta contemporana nu se poate debarasa de invataturile de acu 300 de ani. Orice ar descoperii nou care bat teoria lor, ori abandoneaza ori musamalizeaza ca si cum nu ar exista. 
Miauti.
Miauti.
㊙️Șoricel Admin
㊙️Șoricel Admin
The Best
Miauti
Scriitor
Chit Scrie
Grup6
Chit Grup
2 Ani
Chit ai 2 ani pe forum
Rautate Pura
Chit Rau
Lup Singuratic
Chit tipa pe forum
Data înscrierii : 2020-07-04
Mesaje : 202
Hobby-uri : Manga
https://miauti.blogspot.com/

Salut! - Page 3 Empty Re: Salut!

15.08.20 20:05
Saroo wrote:Putem trece in privat sa imi explici, daca doresti desigur....chestiile astea pe care mi le spui nu imi sunt cunoscute, cum spuneam nu am studii in domeniul asta, stiu doar niste chestii de baza, care nu prea se potrivesc cu ceea ce imi spui tu ... daca ai chef imi poti impartasi mai mult din cunostintele tale legate de asta ?

Nici la mine nu se leaga ceea ce spune Roxana, dar hai sa definesc eu altfel si as dori sa zic ca alchimistul opereaza cu si prin fortele tesaturii invizibile a interdependentelor universale, la care apar un numar infinit sau indefinit de parametri. Datele nu pot fi niciodata exact masurate. Fenomenele alchimice sunt nemasurabile cantitativ. Toate fenomenle alchimice sunt de natura calitativa, ceea ce face ca si un amanunt nesemnificativ sa devina esential. Fortele aflate in joc nu sunt identificate. Traditia insista asupra calitatii operatorului. El este canalul prin care se manifesta fortele cosmice aflate in actiune. El trebuie sa elimine obstacolele din calea acestor forte, sa devina conductorul, releul perfect prin care ele sa se poata exprima fara nici o influenta din exterior. El poate fi definit doar de intelepciune si detasare - conditii obligatorii pentru libertatea de gandire si eficacitate mentala.

Sper sa se inteleaga ceea ce vreau sa spun, daca nu se intelege o sa interpretez pt perioada moderna.


Si ca sa adaug si la subiectul mecanica cuantica este actiunea H cuanta, baza care sa construit "mecanica cuantica" fiind produsul intre energia continuta intr o singura unda a fotonului si durata lui .


Asa ca formula definita o poti gasi pe net .... al lui H  la relatiile energetice ale procesului de anihilare electron-pozitron
h=(k*Qe^2)/(Re*Ffae)


PS nu ma pricep dar am citi cateva cand eram mai tanar si am invatat la facultate putin

Ravic likes this post

Yumi Chan
Yumi Chan
⚜️Colaborator
⚜️Colaborator
Milti Prieteni
Chit grup
Scriitor
Chit Scrie
2 Ani
Chit ai 2 ani pe forum
Lup Singuratic
Chit tipa pe forum
Grup8
Chit Grup
Hmmm
Doar o gogoasa
Data înscrierii : 2019-12-13
Mesaje : 2331
Hobby-uri : RPG

Personaj RPG
Nume: Rahela
Varsta: 15
Personalitate : puternica si iubitoare
Cunostinte magice:: maestra in magia elemetului de apa
Poveste: este orfana, parintii ei abandonand-o intr-un orfelinat din apropierea unui cartier raufamat. Cu timpul tanara domnisoara a reusit sa intre la liceul de magie unde invata si in prezent.
https://unstoppablemind.forumotion.co.uk/

Salut! - Page 3 Empty Re: Salut!

03.09.20 13:24
Salut! - Page 3 Dahz5sx-dfe38f39-c57b-4443-bcb9-1db70fc9adfe.png?token=eyJ0eXAiOiJKV1QiLCJhbGciOiJIUzI1NiJ9.eyJzdWIiOiJ1cm46YXBwOiIsImlzcyI6InVybjphcHA6Iiwib2JqIjpbW3sicGF0aCI6IlwvZlwvOWZiNGM1YzctZmQyYy00NzU2LTk0NWQtNzI5ODgxNGViY2E2XC9kYWh6NXN4LWRmZTM4ZjM5LWM1N2ItNDQ0My1iY2I5LTFkYjcwZmM5YWRmZS5wbmcifV1dLCJhdWQiOlsidXJuOnNlcnZpY2U6ZmlsZS5kb3dubG9hZCJdfQ
De cat timp urmaresti anime-uri? 
Saroo
Saroo
⛏Șoricel începător
⛏Șoricel începător
Scriitor
Chit Scrie
Grup2
Chit Grup
2 Ani
Chit ai 2 ani pe forum
Lup Singuratic
Chit tipa pe forum
Data înscrierii : 2020-07-15
Mesaje : 71

Salut! - Page 3 Empty Re: Salut!

03.09.20 13:55
Hmm.. cred ca de vreo 12 ani (le urmaream pe animax sau A+ ca nu aveam pc pe atunci ) dar in ultimii 2 ani abia am reusit sa vad 2-3 animeuri scurte 
Yumi Chan
Yumi Chan
⚜️Colaborator
⚜️Colaborator
Milti Prieteni
Chit grup
Scriitor
Chit Scrie
2 Ani
Chit ai 2 ani pe forum
Lup Singuratic
Chit tipa pe forum
Grup8
Chit Grup
Hmmm
Doar o gogoasa
Data înscrierii : 2019-12-13
Mesaje : 2331
Hobby-uri : RPG

Personaj RPG
Nume: Rahela
Varsta: 15
Personalitate : puternica si iubitoare
Cunostinte magice:: maestra in magia elemetului de apa
Poveste: este orfana, parintii ei abandonand-o intr-un orfelinat din apropierea unui cartier raufamat. Cu timpul tanara domnisoara a reusit sa intre la liceul de magie unde invata si in prezent.
https://unstoppablemind.forumotion.co.uk/

Salut! - Page 3 Empty Re: Salut!

03.09.20 14:04
Salut! - Page 3 Dahz5sx-dfe38f39-c57b-4443-bcb9-1db70fc9adfe.png?token=eyJ0eXAiOiJKV1QiLCJhbGciOiJIUzI1NiJ9.eyJzdWIiOiJ1cm46YXBwOiIsImlzcyI6InVybjphcHA6Iiwib2JqIjpbW3sicGF0aCI6IlwvZlwvOWZiNGM1YzctZmQyYy00NzU2LTk0NWQtNzI5ODgxNGViY2E2XC9kYWh6NXN4LWRmZTM4ZjM5LWM1N2ItNDQ0My1iY2I5LTFkYjcwZmM5YWRmZS5wbmcifV1dLCJhdWQiOlsidXJuOnNlcnZpY2U6ZmlsZS5kb3dubG9hZCJdfQ
De cat timp folisesti forumul ca si retea de socialuzare? 
Saroo
Saroo
⛏Șoricel începător
⛏Șoricel începător
Scriitor
Chit Scrie
Grup2
Chit Grup
2 Ani
Chit ai 2 ani pe forum
Lup Singuratic
Chit tipa pe forum
Data înscrierii : 2020-07-15
Mesaje : 71

Salut! - Page 3 Empty Re: Salut!

03.09.20 14:41
Cred ca de cand m-am inscris...adica acum o luna si ceva
Yumi Chan
Yumi Chan
⚜️Colaborator
⚜️Colaborator
Milti Prieteni
Chit grup
Scriitor
Chit Scrie
2 Ani
Chit ai 2 ani pe forum
Lup Singuratic
Chit tipa pe forum
Grup8
Chit Grup
Hmmm
Doar o gogoasa
Data înscrierii : 2019-12-13
Mesaje : 2331
Hobby-uri : RPG

Personaj RPG
Nume: Rahela
Varsta: 15
Personalitate : puternica si iubitoare
Cunostinte magice:: maestra in magia elemetului de apa
Poveste: este orfana, parintii ei abandonand-o intr-un orfelinat din apropierea unui cartier raufamat. Cu timpul tanara domnisoara a reusit sa intre la liceul de magie unde invata si in prezent.
https://unstoppablemind.forumotion.co.uk/

Salut! - Page 3 Empty Re: Salut!

03.09.20 14:54
Salut! - Page 3 Dahz5sx-dfe38f39-c57b-4443-bcb9-1db70fc9adfe.png?token=eyJ0eXAiOiJKV1QiLCJhbGciOiJIUzI1NiJ9.eyJzdWIiOiJ1cm46YXBwOiIsImlzcyI6InVybjphcHA6Iiwib2JqIjpbW3sicGF0aCI6IlwvZlwvOWZiNGM1YzctZmQyYy00NzU2LTk0NWQtNzI5ODgxNGViY2E2XC9kYWh6NXN4LWRmZTM4ZjM5LWM1N2ItNDQ0My1iY2I5LTFkYjcwZmM5YWRmZS5wbmcifV1dLCJhdWQiOlsidXJuOnNlcnZpY2U6ZmlsZS5kb3dubG9hZCJdfQ
Ce alte retele de socializare mai folosesti? 
Sponsored content

Salut! - Page 3 Empty Re: Salut!

Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum