Șoricei de Bibliotecă
Șoricei de Bibliotecă
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Un forum dedicat iubitorilor de lectură și fandomurilor.

HomeHome  PublicatiiPublicatii  FAQFAQ  SearchSearch  Facebook GroupFacebook Group  Our collaboratorsOur collaborators  Log inLog in  RegisterRegister  

3%

Go down 
AuthorMessage
Rainy Rose
Colaborator
Colaborator
Rainy Rose

Data înscrierii : 2019-07-26
Aprecieri ❤️ : 4
Hobby-uri : reading, writing, RPG, psychology

3% Empty
PostSubject: 3%   3% Empty01.08.19 16:36

3%

3% 3-percent

Descriere: 3% este un thriller brazilian SF a carui actiune se petrece intr-o lume in care oricine, odata cea implinit varsta de 20 de ani, poate sa participe la un proces de selectare pentru a ajunge pe Insula, un loc plin de oportunitati si promisiunei pentru o viata mai buna. Insa doar 3% dintre participanti sunt selectati pentru a ajunge acolo. Pentru a face parte din cei 3% candidatii pttrebuie sa treaca printr-un proces lung ce ii va pune la incercare fizic, psihic si emotional.

Genuri: Actiune, drama, SF

Anul aparitiei si numar de sezoane:2016, 3 sezoane, se continua

Limba de difuzare: Portugheza

Trailer pentru primul sezon: https://www.imdb.com/videoplayer/vi923778329

Trigger/Content warning: Nu am vazut inca destul ca sa dau o lista completa, dar momentan avem: atacuri de panica, suicid, aluzie la viol si la morti violente, violenta

Parere personala: Sunt inca la inceputul primului sezon, dar momentan este destul de bine executat. Personajele sunt complexe si interesante, cu un sistem moral gri ceea ce pentru mine mereu este un bonus. Are un cast destul de divers: personaje de culoare si cu dizabilitati. Personajele ce fac parte din aceste categorii nu sunt folosite doar ca "uitati-va la noi ave, diversitate yey!"ci choar au persnalitati solide si bine conturate. Subplotul romantic nu ti se arunca in fata, ci e undeva mai la o parte. Temele dure sunt explorate intr-un mod ce are logica si se potriveste cu contextul, nu doar exploatate cum am vazut in alte seriale.

Asa cum am mentionat, este un serial dur, dar captivant, asa ca va astept parerile daca va hotarati sa ii dati o sansa ^^^
Back to top Go down
RHM Tattoo
Membru VIP
Membru VIP
RHM Tattoo

Data înscrierii : 2019-07-27
Aprecieri ❤️ : 5
Hobby-uri : tattoo

3% Empty
PostSubject: Re: 3%   3% Empty01.08.19 17:25

numele nu mi se pare prea inspirat
Back to top Go down
http://unstoppablemind.forumotion.co.uk/
Rainy Rose
Colaborator
Colaborator
Rainy Rose

Data înscrierii : 2019-07-26
Aprecieri ❤️ : 4
Hobby-uri : reading, writing, RPG, psychology

3% Empty
PostSubject: Re: 3%   3% Empty13.08.19 16:49

Numele este inspirat... E practic tot conceptul serialului Smile)

Update: Sunt la sezonul 3, ultimul existent momentan si am avut destul de multe plot twist-uri bine facute! Ceea ce ma bucura enorm ca dau rar peste ele. Personajul referat a ramas acelasi, desi acum o cam da pe comic relief, da e de intees ca omu a treut prin multe, ii trebuie o pauza. Au evoluat reusing sa mentina ideea de baza intacta fara sa se repete si au mai renuntat la romance whch is alway a plus imo. Au pastrat diversitatea in ceea ce priveste personajele cu dizabilitati, desi au modificat putin situatia.

O singura chestie m-a enervat momentan. Ma rog enervat... Unul din actori a renuntat la rol asa ca au trebuit sa ii omoare personajul. Pe de o parte inteleg pentru ca well, nu poti forta un actor sa isi pastreze rolul, da in acelasi timp as vrea s ail mai vad ca era un personaj intersant ufff. Bine, toti sunt interesanti si bine conturati, dar mna!
Back to top Go down
Sponsored content

3% Empty
PostSubject: Re: 3%   3% Empty

Back to top Go down

3%
Back to top 
Page 1 of 1