Șoricei de Bibliotecă
Șoricei de Bibliotecă
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Un forum dedicat iubitorilor de lectură și fandomurilor.

HomeHome  PublicatiiPublicatii  FAQFAQ  SearchSearch  Facebook GroupFacebook Group  Our collaboratorsOur collaborators  Log inLog in  RegisterRegister  

Ce cartii preferati ?

Go down 
AuthorMessage
Casydy
Șoricel MODERATOR
Șoricel MODERATOR
Casydy

Data înscrierii : 2019-07-29
Aprecieri ❤️ : 2

Ce cartii preferati ? Empty
PostSubject: Ce cartii preferati ?   Ce cartii preferati ? Empty29.07.19 15:08

Asa cum spune si titlu e genuri de cartii va plac si va atrag cel mai mult. Pentru mine sincer sunt atrasa de orice fel de carte atat timp cat planul de ideei te adrage si iti place cum scrie respectiva autoare este in regula. In ultima perioada am o pofta nebuna de "devorat" romane , carti cu tematica mistery, crime. Nu eram prea adepta acestor genuri de carti , dar se pare ca au inceput sa ma atraga acest gen. 
Daca ati cunoaste ceva carti pe tematica aceasta chair va rog sa-mi spuneti. Sunt deschisa la sugesti. ^^
Back to top Go down
http://aworldforall.forumgratuit.ro/forum
Crystal Snow
Șoricel MODERATOR
Șoricel MODERATOR
Crystal Snow

Aprecieri ❤️ : 14
Hobby-uri : RPC, RPG, GFX, writing

PostSubject: Re: Ce cartii preferati ?   Ce cartii preferati ? Empty29.07.19 21:28

@Casydy wrote:
Asa cum spune si titlu e genuri de cartii va plac si va atrag cel mai mult. Pentru mine sincer sunt atrasa de orice fel de carte atat timp cat planul de ideei te adrage si iti place cum scrie respectiva autoare este in regula. In ultima perioada am o pofta nebuna de "devorat" romane , carti cu tematica mistery, crime. Nu eram prea adepta acestor genuri de carti , dar se pare ca au inceput sa ma atraga acest gen. 
Daca ati cunoaste ceva carti pe tematica aceasta chair va rog sa-mi spuneti. Sunt deschisa la sugesti. ^^

Din pacate, eu nu pot sa te ajut cu propuneri pe tema mistery sau crime. Eu sunt mai mult spre fantasy si romance.

Da, recunosc, nu spun nu unei carti politiste bune, mi se par interesante si captivante.
Back to top Go down
http://rpcdreams.forumgratuit.ro
Rainy Rose
Colaborator
Colaborator
Rainy Rose

Data înscrierii : 2019-07-26
Aprecieri ❤️ : 4
Hobby-uri : reading, writing, RPG, psychology

PostSubject: Re: Ce cartii preferati ?   Ce cartii preferati ? Empty29.07.19 21:45

Nu am citit foarte multe romane politieste, dar am cativa autori spre care ma tot duc: Jo Nesbo (Omul de Zapada, Steaua Diavolului), Yrsa Sigurdardottir (Ultimul Ritual), George Arion ( seria Detectiv Fara Voie, desi doar primele 4 din 7 m-au prins). Edgar Allan Poe are cateva povestiri politiste, desi sunt putin dry.

Si eu citesc mai mult fantasy si incerc sa intru treptat treptat si in nonfictiune.
Back to top Go down
Charybdis
Șoricel VIP
Șoricel VIP
Charybdis

Data înscrierii : 2019-07-26
Aprecieri ❤️ : 19
Hobby-uri : Șoricel de bibliotecă

PostSubject: Re: Ce cartii preferati ?   Ce cartii preferati ? Empty29.07.19 22:08

Eu citesc destul de multe cărți polițiste, așa că voi veni cu unele recomandări care sper să te ajute:
Agatha Christie - Zece negri mititei
Agatha Christie - Crăciunul lui Poirot
Agatha Christie - Misterul crimei fără cadavru
Agatha Christie - Ucigașul ABC
Acestea ar fi unele dintre cele mai bune cărți pe care le-am citit de la ea.

Hakan Nesser - Cu ochii minții
Hakan Nesser - Întoarcerea
Două cazuri geniale care te vor pune mult timp pe gânduri.

John Verdon - Gândește-te la un număr
Cartea mea de suflet din categoria romanelor polițiste. ♡

Arnaldur Indridason - Hipotermie
Cartea aceasta mi-a dat fiori, iar cazurile întâlnite în ea mi-au lăsat un gust destul de plăcut.

Charles Maclean - Chipul întunericului
Am citit cartea pe nerăsuflate, cu toate că la început nici nu mă așteptam să aibă atâta potențial.

Paula Hawkins - Fata din tren
A fost puțin previzibilă, dar tot a reușit să mă țină în suspans.

Am și unele cărți în PDF, dar nu pe toate. Dacă vrei PDF-uri, poate reușesc să te ajut măcar cu unul. ^^
Back to top Go down
https://animeislife.forumgratuit.ro/forum
Casydy
Șoricel MODERATOR
Șoricel MODERATOR
Casydy

Aprecieri ❤️ : 2

PostSubject: Re: Ce cartii preferati ?   Ce cartii preferati ? Empty30.07.19 7:14

@Charybdis wrote:
Eu citesc destul de multe cărți polițiste, așa că voi veni cu unele recomandări care sper să te ajute:
Agatha Christie - Zece negri mititei
Agatha Christie - Crăciunul lui Poirot
Agatha Christie - Misterul crimei fără cadavru
Agatha Christie - Ucigașul ABC
Acestea ar fi unele dintre cele mai bune cărți pe care le-am citit de la ea.

Hakan Nesser - Cu ochii minții
Hakan Nesser - Întoarcerea
Două cazuri geniale care te vor pune mult timp pe gânduri.

John Verdon - Gândește-te la un număr
Cartea mea de suflet din categoria romanelor polițiste. ♡

Arnaldur Indridason - Hipotermie
Cartea aceasta mi-a dat fiori, iar cazurile întâlnite în ea mi-au lăsat un gust destul de plăcut.

Charles Maclean - Chipul întunericului
Am citit cartea pe nerăsuflate, cu toate că la început nici nu mă așteptam să aibă atâta potențial.

Paula Hawkins - Fata din tren
A fost puțin previzibilă, dar tot a reușit să mă țină în suspans.

Am și unele cărți în PDF, dar nu pe toate. Dacă vrei PDF-uri, poate reușesc să te ajut măcar cu unul. ^^
Super! Daca esti poti sa-mi trimiti prin mesaj privat pdf-urile. Daca doresti. ^^
Back to top Go down
http://aworldforall.forumgratuit.ro/forum
Sponsored content

PostSubject: Re: Ce cartii preferati ?   Ce cartii preferati ? Empty

Back to top Go down

Ce cartii preferati ?
Back to top 
Page 1 of 1