Soricei de Biblioteca
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Go down
Saroo
Saroo
⛏Șoricel începător
⛏Șoricel începător
Scriitor
Chit Scrie
Grup2
Chit Grup
2 Ani
Chit ai 2 ani pe forum
Lup Singuratic
Chit tipa pe forum
Data înscrierii : 2020-07-15
Mesaje : 71

Salut! Empty Salut!

22.07.20 15:54
Hei, ma  numesc  Dani am 23 de ani si cam atat pot spune despre mine, nu, glumesc.
Sunt fan anime dar  in ultimii 2-3 ani nu am prea mai avut timp sa ma uit asa ca nu sunt la curent cu seriile noi aparute.

Nu sunt prea citit, ultima carte pe care am citit-o  a fost anul trecut , Evanghelia dupa Jimmy se  numeste,  totusi mai rasfoiesc din cand in cand carti tehnice.

Hobby-uri: Nu cred ca am unul anume care sa ma caracterizeze, in principiu imi place  sa  invat sau sa  fac  chestii practice...sau sa risipesc banii pe chestii de care nu am neaparata nevoie sperand ca o sa le folosesc intr-o zi. Intr-un timp sportul era principala mea pasiune, fiind atent si la alimentatie in acelasi timp, dar am renuntat la treaba asta.Recent am incercat gradinaritul (50%au supravietuit) iar din cand in cand mai printez diverse jucarii/figurine pentru prieteni...cam asta fac.

Aa, si o chestie despre mine,  desi nu imi place sa intru in polemici  cumva  reusesc asta cu majoritatea oamenilor cu care vorbesc...sorry anticipat, nu e intentionat  cred ca e trasatura de caracter

Hmm...cam atat deocamdata.

Sper ma inteleg bine cu voi :)
Xiphion.
Xiphion.
㊙️Șoricel Admin
㊙️Șoricel Admin
The Best
Miauti
Naruto
Chit Ninja
Scriitor
Chit Scrie
Lup Singuratic
Chit tipa pe forum
Grup10
Chit Grup
2 Ani
Chit ai 2 ani pe forum
Hmmm
Doar o gogoasa
Data înscrierii : 2019-07-26
Mesaje : 2461
Hobby-uri : Somn

Personaj RPG
Nume: Kagome
Varsta: 14 ani
Personalitate : Kagome este o fire foarte liniștită și sociabilă. Îi place să își facă prieteni noi și să aducă un zâmbet pe buzele oricărei persoane.
Cunostinte magice:: Levitarea obiectelor cu ajutorul aerului magic.
Poveste: Kagome provine din familia Takahashi, fiind o familie de vrăjitori foarte cunoscuți. A fost crescută și educată foarte frumos de către părinții și bunicii ei, făcând școala generală acasă și fiind învățată de dascăli cât mai renumiți. Deși face parte dintr-o familie bogată, nu s-a mândrit niciodată cu ceea ce are.
https://charybdisnscylla.tumblr.com

Salut! Empty Re: Salut!

22.07.20 16:36
Bine ai venit pe aici, Dani~ ^w^
Sper că ești bine în toată nebunia asta cu virusul
De ce anime sau manga plănuiești să te apuci și de ce?
Ședere cât mai faină~
Saroo
Saroo
⛏Șoricel începător
⛏Șoricel începător
Scriitor
Chit Scrie
Grup2
Chit Grup
2 Ani
Chit ai 2 ani pe forum
Lup Singuratic
Chit tipa pe forum
Data înscrierii : 2020-07-15
Mesaje : 71

Salut! Empty Re: Salut!

22.07.20 17:15
Da..sunt ok, lucrez de acasa si intru in contact cu foarte putini oameni, e complicat sa iau cu virusul,dar nu imposibil :))

Legat de anime sau manga , eu cand incep un anime/manga/serial  nu prea ma pot oprii pana nu il termin  asa ca  e complicat pentru mine sa imi aleg un anime care sa ma atraga dar sa fie suficient de scurta  incat sa-l pot termina intr-o zi ( am facut si greseala de a nu lucra nimic 2 zile ca sa termin un serial de pe netflix).Din acest motiv  prefer filmele, asa ca in ultima  vreme  am vazut o  gramada de file de la  Ghibli , filme pe care regret ca nu le-am vazut pana acum, dar poate mai bine ca le-am vazut acum, ca inainte nu as fi stiut sa le apreciez.
Totusi ca sa iti raspun la intrebare as  vrea sa termin seria Monogatari , am vazut Bakemonogatari prin 2013 si  mi s-a parut super ciudata actiunea si dialogurile dar m-a intrigat, apoi nu stiu de ce dar am uitat de el si intre timp au aparut si altele de care am aflat abia acum 1 an si sunt curios  sa vad cum evolueaza personajele si actiunea in sine. Da, cand o sa am ceva mai mult timp liber o sa ma apuc de seria asta .

Multumesc ^_^
Xiphion.
Xiphion.
㊙️Șoricel Admin
㊙️Șoricel Admin
The Best
Miauti
Naruto
Chit Ninja
Scriitor
Chit Scrie
Lup Singuratic
Chit tipa pe forum
Grup10
Chit Grup
2 Ani
Chit ai 2 ani pe forum
Hmmm
Doar o gogoasa
Data înscrierii : 2019-07-26
Mesaje : 2461
Hobby-uri : Somn

Personaj RPG
Nume: Kagome
Varsta: 14 ani
Personalitate : Kagome este o fire foarte liniștită și sociabilă. Îi place să își facă prieteni noi și să aducă un zâmbet pe buzele oricărei persoane.
Cunostinte magice:: Levitarea obiectelor cu ajutorul aerului magic.
Poveste: Kagome provine din familia Takahashi, fiind o familie de vrăjitori foarte cunoscuți. A fost crescută și educată foarte frumos de către părinții și bunicii ei, făcând școala generală acasă și fiind învățată de dascăli cât mai renumiți. Deși face parte dintr-o familie bogată, nu s-a mândrit niciodată cu ceea ce are.
https://charybdisnscylla.tumblr.com

Salut! Empty Re: Salut!

22.07.20 17:31
Se vede că n-am mai vorbit de foarte multă vreme :)) Când se mai termină chestia asta și lucrurile revin la normal, hai să facem drumeția aia prin pădure despre care am vorbit de foarte muuult timp!

Frumoasă seria, m-a atras și pe mine într-un timp, dar chiar n-am apucat să văd vreun episod. Momentan m-a corupt Miauti cu Yuru Camp și vreau să mă țin de el. Btw, îl recomand!

Te-ai gândit vreodată să ajuți un fansub cu traduceri sau verificări?


Last edited by Xiphion. on 22.07.20 18:10; edited 1 time in total
Saroo
Saroo
⛏Șoricel începător
⛏Șoricel începător
Scriitor
Chit Scrie
Grup2
Chit Grup
2 Ani
Chit ai 2 ani pe forum
Lup Singuratic
Chit tipa pe forum
Data înscrierii : 2020-07-15
Mesaje : 71

Salut! Empty Re: Salut!

22.07.20 18:01
Ma mir ca mai ti minte chestia asta :)) ...da, nu suna rau, planuiam sa merg iarasi vara asta (ultima data ne-au fugarit niste caine de la stana  si bursu a facut "buba" la genunchi la intoarcere, si mi-a urat "numai de bine" cu drumetia mea cu tot :)) )

O  sa il iau in considerare  cand o sa ma  reapuc sa ma uit la anime, in general recomandarile tale  au fost bune spre foarte bune :D

Da...acum mult timp, dar mi-am dat seama ca nu pricep la traduceri si mi-a trecut repede gandul.Acum, nu stiu ce sa zic , la traduceri tot varza sunt , as putea totusi sa ma ocup de verificat dar programul meu e super aiurea ...uneori e foarte incarcat alteori nu am nimic de facut dar sunt super obosit ....nu cred ca m-as baga intr-o treaba de asta pentru ca probabil nu as putea sa o duc la capat si mai mult as incurca
Xiphion.
Xiphion.
㊙️Șoricel Admin
㊙️Șoricel Admin
The Best
Miauti
Naruto
Chit Ninja
Scriitor
Chit Scrie
Lup Singuratic
Chit tipa pe forum
Grup10
Chit Grup
2 Ani
Chit ai 2 ani pe forum
Hmmm
Doar o gogoasa
Data înscrierii : 2019-07-26
Mesaje : 2461
Hobby-uri : Somn

Personaj RPG
Nume: Kagome
Varsta: 14 ani
Personalitate : Kagome este o fire foarte liniștită și sociabilă. Îi place să își facă prieteni noi și să aducă un zâmbet pe buzele oricărei persoane.
Cunostinte magice:: Levitarea obiectelor cu ajutorul aerului magic.
Poveste: Kagome provine din familia Takahashi, fiind o familie de vrăjitori foarte cunoscuți. A fost crescută și educată foarte frumos de către părinții și bunicii ei, făcând școala generală acasă și fiind învățată de dascăli cât mai renumiți. Deși face parte dintr-o familie bogată, nu s-a mândrit niciodată cu ceea ce are.
https://charybdisnscylla.tumblr.com

Salut! Empty Re: Salut!

22.07.20 18:15
Haide să nu ajungem până la stână, totuși :))) Nu de alta, dar nu vreau să mă cocoțez te miri pe unde din cauza câinilor. Și sper să nu dăm de urși când o să mergem, că după vă urez și eu numai de bine =))))

Și ale tale la fel, deci sigur mă voi apuca de seria aceea când prind timp și chef. Momentan mă stoarce munca de puteri :))

Te asigur că te pricepi mai bine decât mine, deci nu te descuraja! Și eu stau prost cu timpul, dar mai ajut uneori. Momentan n-am mai apucat să fac episoade, fiindcă am intrat pe modul de hibernat, dar sper să mai fac azi sau mâine =)))
Saroo
Saroo
⛏Șoricel începător
⛏Șoricel începător
Scriitor
Chit Scrie
Grup2
Chit Grup
2 Ani
Chit ai 2 ani pe forum
Lup Singuratic
Chit tipa pe forum
Data înscrierii : 2020-07-15
Mesaje : 71

Salut! Empty Re: Salut!

22.07.20 18:29
Nici noi nu ne asteptam sa dam de caini acolo(Vf Magura, la Cisnadioara) dar in cele din urma a fost ok, ne-au lasat in pace....iar privelistea a fost super misto , eram deasupra norilor la propriu(pt ca a fost o zi ploioasa).Nu cred ca o sa dam de ursi..dar e posibil sa dam de mistreti...noi i-am auzit atunci dar nu ne-am intalnit cu ei

Mda...cam asta e si motivul meu din cauza caruia imi e greu sa ma apuc de vreun anime.

Nu stiu ce sa zic...tu ai o gramada de experienta eu n-am facut niciodata ceva de genul. Hibernat:)))....parca pe animeg te ocupai de asta,nu ?
Xiphion.
Xiphion.
㊙️Șoricel Admin
㊙️Șoricel Admin
The Best
Miauti
Naruto
Chit Ninja
Scriitor
Chit Scrie
Lup Singuratic
Chit tipa pe forum
Grup10
Chit Grup
2 Ani
Chit ai 2 ani pe forum
Hmmm
Doar o gogoasa
Data înscrierii : 2019-07-26
Mesaje : 2461
Hobby-uri : Somn

Personaj RPG
Nume: Kagome
Varsta: 14 ani
Personalitate : Kagome este o fire foarte liniștită și sociabilă. Îi place să își facă prieteni noi și să aducă un zâmbet pe buzele oricărei persoane.
Cunostinte magice:: Levitarea obiectelor cu ajutorul aerului magic.
Poveste: Kagome provine din familia Takahashi, fiind o familie de vrăjitori foarte cunoscuți. A fost crescută și educată foarte frumos de către părinții și bunicii ei, făcând școala generală acasă și fiind învățată de dascăli cât mai renumiți. Deși face parte dintr-o familie bogată, nu s-a mândrit niciodată cu ceea ce are.
https://charybdisnscylla.tumblr.com

Salut! Empty Re: Salut!

22.07.20 18:38
Ohoo, până acolo ați ajuns, deci? :)) Dacă îmi rup picioarele pe drum sau ceva de genul, voi răspundeți =)))) Bănuiesc că ați mers pe jos, nu?
Și nu știu de ce, dar de mistreți parcă nu-mi e chiar așa de frică (doar parcă)

Eh, găsim până la urmă timp, deci nu-i bai! Vreau să mă țin mai mult de manga și cărți, totuși. În special de cărți, pentru că am multe cărți de care n-am apucat să mă ating. Eventual îți pot împrumuta câteva, dacă ai chef. Le-am împrumutat și fetelor de la lucru

Experiență pe naiba, că n-am mai verificat ca lumea din 2017 :)) Da, pe AnimeG, dar Eloise își va face și ea fansub și plănuiesc să-mi termin proiectele de aici și apoi să o ajut pe ea. Momentan nu știu când va termina site-ul, deci o să mai rămân o perioadă~
Saroo
Saroo
⛏Șoricel începător
⛏Șoricel începător
Scriitor
Chit Scrie
Grup2
Chit Grup
2 Ani
Chit ai 2 ani pe forum
Lup Singuratic
Chit tipa pe forum
Data înscrierii : 2020-07-15
Mesaje : 71

Salut! Empty Re: Salut!

22.07.20 19:09
Poti pati si asta, si atunci e fiecare pe cont propriu :)) ...glumesc , e cotat ca fiind dificil traseul respectiv...dar nu e chiar asa ..Bursu s-a lovit pentru ca fugea la vale pe pietre..in timp ce ploua...daca nu faci ca Bursu ar trebui sa fi ok :))


Nu recomand sa imi imprumuti carti :)) ...probabil o sa citesc cateva pagini la inceput apoi nu o sa mai am timp de ele si o sa stea degeaba la mine...am o carte pe care am inceput-o vara trecuta si nici pana acum nu am terminat-o..sunt la vol 2 din 4, "Memoriile diavolului" se numeste. A si inca o chestie, cartile  rare/cu valoare sentimentala pentru tine   sa nu le imprumuti...poate doar prietenilor foarte apropiati.


Da..dar macar tu stii cu ce se mananca. Mi se pare foarte tare ca exista oameni dispusi, ca tine, sa faca treaba asta .
Xiphion.
Xiphion.
㊙️Șoricel Admin
㊙️Șoricel Admin
The Best
Miauti
Naruto
Chit Ninja
Scriitor
Chit Scrie
Lup Singuratic
Chit tipa pe forum
Grup10
Chit Grup
2 Ani
Chit ai 2 ani pe forum
Hmmm
Doar o gogoasa
Data înscrierii : 2019-07-26
Mesaje : 2461
Hobby-uri : Somn

Personaj RPG
Nume: Kagome
Varsta: 14 ani
Personalitate : Kagome este o fire foarte liniștită și sociabilă. Îi place să își facă prieteni noi și să aducă un zâmbet pe buzele oricărei persoane.
Cunostinte magice:: Levitarea obiectelor cu ajutorul aerului magic.
Poveste: Kagome provine din familia Takahashi, fiind o familie de vrăjitori foarte cunoscuți. A fost crescută și educată foarte frumos de către părinții și bunicii ei, făcând școala generală acasă și fiind învățată de dascăli cât mai renumiți. Deși face parte dintr-o familie bogată, nu s-a mândrit niciodată cu ceea ce are.
https://charybdisnscylla.tumblr.com

Salut! Empty Re: Salut!

22.07.20 19:49
Clar n-o să fac la fel ca Bursu :))) Oricum, ar trebui să mai ieșim măcar o parte din gașca aia. Eventual încerc să mai vorbesc și cu Alex, s-ar putea să vină și el

Eh, nu-i bai, îți împrumut doar dacă vrei. Păi da, nu împrumut deloc cărți oamenilor care nu sunt de încredere :))
Nu am auzit de seria aceea, dar poate îi voi da o șansă

Ei bine, nimeni nu s-a născut învățat. Deci dacă îți dorești vreodată să te alături, știi unde să dai de mine :))
Saroo
Saroo
⛏Șoricel începător
⛏Șoricel începător
Scriitor
Chit Scrie
Grup2
Chit Grup
2 Ani
Chit ai 2 ani pe forum
Lup Singuratic
Chit tipa pe forum
Data înscrierii : 2020-07-15
Mesaje : 71

Salut! Empty Re: Salut!

22.07.20 20:49
Da , ar fi mișto...pe Alex l-am văzut ultima dată acum vreo 2 ani...era total alt om ...iar George trebuia sa vina in aprilie in țară sa isi faca buletinul ( era mai mult un pretext ca sa vina aici sa ne vedem)...dar n-a mai putut să vină din cauza virusului :(


Cand o sa termin asta probabil o sa te rog sa imi împrumuti una din cărțile tale ( probabil ceva mister )

Da sigur...cand o sa fie ceva mai stabilă existența mea o sa incerc sa fac si asta ( o sa am nevoie de asistență la început, mulțumesc anticipat :)) )
Xiphion.
Xiphion.
㊙️Șoricel Admin
㊙️Șoricel Admin
The Best
Miauti
Naruto
Chit Ninja
Scriitor
Chit Scrie
Lup Singuratic
Chit tipa pe forum
Grup10
Chit Grup
2 Ani
Chit ai 2 ani pe forum
Hmmm
Doar o gogoasa
Data înscrierii : 2019-07-26
Mesaje : 2461
Hobby-uri : Somn

Personaj RPG
Nume: Kagome
Varsta: 14 ani
Personalitate : Kagome este o fire foarte liniștită și sociabilă. Îi place să își facă prieteni noi și să aducă un zâmbet pe buzele oricărei persoane.
Cunostinte magice:: Levitarea obiectelor cu ajutorul aerului magic.
Poveste: Kagome provine din familia Takahashi, fiind o familie de vrăjitori foarte cunoscuți. A fost crescută și educată foarte frumos de către părinții și bunicii ei, făcând școala generală acasă și fiind învățată de dascăli cât mai renumiți. Deși face parte dintr-o familie bogată, nu s-a mândrit niciodată cu ceea ce are.
https://charybdisnscylla.tumblr.com

Salut! Empty Re: Salut!

22.07.20 20:54
Voiam și eu să-i propun lui Alex să ne revedem, fiindcă mă găsise pe facebook și am povestit puțin. Dar am văzut cât s-a schimbat și mi-a fost așa rușine să-i ziiic =))))) Cât despre George, ar fi super să poată veni în oraș. Și poate, poate o conving și pe Raluca să iasă cu noi

Haide că mă gândesc până atunci ce ți-aș putea împrumuta. Dacă îți plac romanele polițiste, am o listă super mare :))

Yup, desigur. Te iau sub aripa mea, indiferent dacă te faci traducător sau verificator~
Saroo
Saroo
⛏Șoricel începător
⛏Șoricel începător
Scriitor
Chit Scrie
Grup2
Chit Grup
2 Ani
Chit ai 2 ani pe forum
Lup Singuratic
Chit tipa pe forum
Data înscrierii : 2020-07-15
Mesaje : 71

Salut! Empty Re: Salut!

23.07.20 18:06
Pe Alex si Raluca  cred ca i-am putea convinge sa iasa  dar pe  George nu prea cred ca il convingem sa vina in tara...s-a cam suparat ca si-a pierdut banii pe biletul de avion , nu cred ca o sa il vedem prea curand pe aici :))

Nu stiu daca imi plac...cum spuneam, nu sunt prea citit :)) ...dar nu vad de ce nu mi-ar placea; mister, crime,cazuri ciudate, suna ok pentru mine. Yup, o sa apelez la tine pentru genul asta :D

Aligator gozaimasu :))
Xiphion.
Xiphion.
㊙️Șoricel Admin
㊙️Șoricel Admin
The Best
Miauti
Naruto
Chit Ninja
Scriitor
Chit Scrie
Lup Singuratic
Chit tipa pe forum
Grup10
Chit Grup
2 Ani
Chit ai 2 ani pe forum
Hmmm
Doar o gogoasa
Data înscrierii : 2019-07-26
Mesaje : 2461
Hobby-uri : Somn

Personaj RPG
Nume: Kagome
Varsta: 14 ani
Personalitate : Kagome este o fire foarte liniștită și sociabilă. Îi place să își facă prieteni noi și să aducă un zâmbet pe buzele oricărei persoane.
Cunostinte magice:: Levitarea obiectelor cu ajutorul aerului magic.
Poveste: Kagome provine din familia Takahashi, fiind o familie de vrăjitori foarte cunoscuți. A fost crescută și educată foarte frumos de către părinții și bunicii ei, făcând școala generală acasă și fiind învățată de dascăli cât mai renumiți. Deși face parte dintr-o familie bogată, nu s-a mândrit niciodată cu ceea ce are.
https://charybdisnscylla.tumblr.com

Salut! Empty Re: Salut!

23.07.20 18:10
Cu Alex am vorbit deja și a spus că vine dacă are timp la dispoziție. I-am zis că ne organizăm și vedem ce și cum :))
Upsie, săracul George. Îmi pare rău pentru el, dar sper să vină până la urmă pe aici :)))

E bine de știut dacă îți plac, cred că o să te bat la cap cu cât mai multe romane polițiste =w=

Lasă aligatorul acela în pace~ =))))
Saroo
Saroo
⛏Șoricel începător
⛏Șoricel începător
Scriitor
Chit Scrie
Grup2
Chit Grup
2 Ani
Chit ai 2 ani pe forum
Lup Singuratic
Chit tipa pe forum
Data înscrierii : 2020-07-15
Mesaje : 71

Salut! Empty Re: Salut!

23.07.20 18:24
Super atunci...mai vorbim despre asta si stabilim o zi. Da, George, mereu lovit de ghinion...o sa iti povestesc mai multe despre istoria lui ghinionista cand ne vom vedea :))

Daca ai ceva si in format digital imi poti spune si acum :D

Ok, il las :))
Xiphion.
Xiphion.
㊙️Șoricel Admin
㊙️Șoricel Admin
The Best
Miauti
Naruto
Chit Ninja
Scriitor
Chit Scrie
Lup Singuratic
Chit tipa pe forum
Grup10
Chit Grup
2 Ani
Chit ai 2 ani pe forum
Hmmm
Doar o gogoasa
Data înscrierii : 2019-07-26
Mesaje : 2461
Hobby-uri : Somn

Personaj RPG
Nume: Kagome
Varsta: 14 ani
Personalitate : Kagome este o fire foarte liniștită și sociabilă. Îi place să își facă prieteni noi și să aducă un zâmbet pe buzele oricărei persoane.
Cunostinte magice:: Levitarea obiectelor cu ajutorul aerului magic.
Poveste: Kagome provine din familia Takahashi, fiind o familie de vrăjitori foarte cunoscuți. A fost crescută și educată foarte frumos de către părinții și bunicii ei, făcând școala generală acasă și fiind învățată de dascăli cât mai renumiți. Deși face parte dintr-o familie bogată, nu s-a mândrit niciodată cu ceea ce are.
https://charybdisnscylla.tumblr.com

Salut! Empty Re: Salut!

23.07.20 18:40
Abia aștept să-mi povestești despre aventurile lui George. Totuși, sper să fie amuzante, nu triste :)) Nu am mai vorbit de habar n-am câți ani cu el și mi-e nu știu cum să-i scriu :))

Yup, am multe cărți în format digital. Îți voi trimite una pe messenger, poate îți atrage atenția

Așa, așa :)))
Saroo
Saroo
⛏Șoricel începător
⛏Șoricel începător
Scriitor
Chit Scrie
Grup2
Chit Grup
2 Ani
Chit ai 2 ani pe forum
Lup Singuratic
Chit tipa pe forum
Data înscrierii : 2020-07-15
Mesaje : 71

Salut! Empty Re: Salut!

23.07.20 19:16
Nu toate sunt amuzante...dar felul în care le povestesc le face sa nu para asa dramatice pe cat sunt :))) . Da știu ce zici, si mie imi e greu sa inițiez o conversație cu persoanele cu care nu am mai vorbit de mult timp 

Multumesc din nou :))
Xiphion.
Xiphion.
㊙️Șoricel Admin
㊙️Șoricel Admin
The Best
Miauti
Naruto
Chit Ninja
Scriitor
Chit Scrie
Lup Singuratic
Chit tipa pe forum
Grup10
Chit Grup
2 Ani
Chit ai 2 ani pe forum
Hmmm
Doar o gogoasa
Data înscrierii : 2019-07-26
Mesaje : 2461
Hobby-uri : Somn

Personaj RPG
Nume: Kagome
Varsta: 14 ani
Personalitate : Kagome este o fire foarte liniștită și sociabilă. Îi place să își facă prieteni noi și să aducă un zâmbet pe buzele oricărei persoane.
Cunostinte magice:: Levitarea obiectelor cu ajutorul aerului magic.
Poveste: Kagome provine din familia Takahashi, fiind o familie de vrăjitori foarte cunoscuți. A fost crescută și educată foarte frumos de către părinții și bunicii ei, făcând școala generală acasă și fiind învățată de dascăli cât mai renumiți. Deși face parte dintr-o familie bogată, nu s-a mândrit niciodată cu ceea ce are.
https://charybdisnscylla.tumblr.com

Salut! Empty Re: Salut!

23.07.20 20:39
Bun, atunci nu am de ce să-mi fac griji pentru Geo ghinionistul :))
Yep, pentru că oamenii tind să se schimbe și habar n-ai despre ce ar trebui să aduci vorba, iar "heeei, ce faci?" tinde de multe ori să omoare conversația =)))))

Pentru puțin, pentru puțin :))

Aaa, da, ai reușit până la urmă să castrezi pisica prietenei tale?
Saroo
Saroo
⛏Șoricel începător
⛏Șoricel începător
Scriitor
Chit Scrie
Grup2
Chit Grup
2 Ani
Chit ai 2 ani pe forum
Lup Singuratic
Chit tipa pe forum
Data înscrierii : 2020-07-15
Mesaje : 71

Salut! Empty Re: Salut!

25.07.20 2:55
Cu anumite persoane poti sa vorbesti după câțiva ani ca si cum a-ți fi vorbit ieri...dar in general asa e cum zici tu, majoritate se schimba, au alte interese, alte ocupații, hobby -uri, idei ...si e complicat si oarecum incomod sa începi o conversație cu ei 

In cele din urmă nu l-am mai castrat , din mai multe motive dar e ok si asa , în timp a devenit mai cuminte :)
Xiphion.
Xiphion.
㊙️Șoricel Admin
㊙️Șoricel Admin
The Best
Miauti
Naruto
Chit Ninja
Scriitor
Chit Scrie
Lup Singuratic
Chit tipa pe forum
Grup10
Chit Grup
2 Ani
Chit ai 2 ani pe forum
Hmmm
Doar o gogoasa
Data înscrierii : 2019-07-26
Mesaje : 2461
Hobby-uri : Somn

Personaj RPG
Nume: Kagome
Varsta: 14 ani
Personalitate : Kagome este o fire foarte liniștită și sociabilă. Îi place să își facă prieteni noi și să aducă un zâmbet pe buzele oricărei persoane.
Cunostinte magice:: Levitarea obiectelor cu ajutorul aerului magic.
Poveste: Kagome provine din familia Takahashi, fiind o familie de vrăjitori foarte cunoscuți. A fost crescută și educată foarte frumos de către părinții și bunicii ei, făcând școala generală acasă și fiind învățată de dascăli cât mai renumiți. Deși face parte dintr-o familie bogată, nu s-a mândrit niciodată cu ceea ce are.
https://charybdisnscylla.tumblr.com

Salut! Empty Re: Salut!

25.07.20 10:49
Ei bine, noi nu știu exact cât de mult ne-am schimbat. Cel puțin eu am rămas la fel, doar că am adus mici îmbunătățiri pe ici, pe colo :)) Dar alții chiar s-au schimbat mult, inclusiv Raluca. Ne mai vedem uneori și schimbăm două vorbe, dar nu mai e legătura aia puternică pe care am făcut-o de când ne-am cunoscut prima dată (de la 4 anișori...) Totuși, eu zic că merită să ieșim noi, copiii de atunci și adulții de acum, pentru că fac pariu că va fi o experiență frumoasă pe care nu vom avea cum să o uităm.

Mă bucur dacă a devenit mai cuminte, dar ai putea să-l castrezi ca să nu apară diferite complicații pe viitor. O poți face până la vârsta de 8 ani, după nu prea mai este recomandată castrarea. Dar faci cum crezi că e mai bine ^^
Sponsored content

Salut! Empty Re: Salut!

Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum