Șoricei de Bibliotecă
Șoricei de Bibliotecă
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

My mice do like the taste of human flesh. They say that cheese just can't compare to certain other red foods.

HomeHome  PublicatiiPublicatii  FAQFAQ  SearchSearch  Facebook GroupFacebook Group  Our collaboratorsOur collaborators  Log inLog in  RegisterRegister  

Love is a Beautiful Song

Go down 
AuthorMessage
Flurry
Șoricel ADMIN
Șoricel ADMIN
Flurry

Data înscrierii : 2019-08-16
Aprecieri ❤️ : 11
Hobby-uri : D e s t r u c t i o n

Love is a Beautiful Song Empty
PostSubject: Love is a Beautiful Song   Love is a Beautiful Song Empty27.06.20 3:35

Poveste:
Din prima clipa in care privirile li s-au intalnit, ceva frumos a luat nastere. Insa viata i-a purtat pe drumuri diferite. Acum sunt doar doi straini ce nici "buna" nu-si mai zic. Viata totusi s-a gandit sa le ofere o noua surpriza, aducandu-i iar unul in fata celuilalt. Ce va fi atunci? Va fi la fel ca la inceput, sau timpul i-a schimbat prea mult?

Soundtrack:
-TBA-

Personaje:
Spoiler:

Xiphion:Love is a Beautiful Song Cc7004881871a679878af690b4004a95
Tache Filip / 25 ani

Flurry:
Love is a Beautiful Song Gettyi10
Evans Isabella / 24 ani

Start RPG:

Dupa o saptamana plina de concerte si interviuri, aveam in sfarsit putin timp pentru mine. Chiar daca adoram ceea ce faceam, nu pot nega faptul ca uneori devenea foarte obositor. Insa acum aveam cateva zile libere, asa ca m-am intors acasa fara sa mai stau pe gânduri. 
Imediat ce am deschis usa, am fost intampinata cu multa caldura si dragoste de catre copilasii mei, Rajah si Zenon. Din pacate nu-i puteam lua mereu cu mine, mai ales ca Zenon avea o problema cu bodyguarzii mei, iar Rajah nu era tocmai mare fan al zborurilor. Asa ca am angajat pe cineva sa aiba grija de ei in lipsa mea, ceea ce nu fusese deloc usor. Dar acum ca eram acasa, aveam sa-i rasfat ca pe doi regi pe micutii mei. Si primul lucru ce aveam sa-l fac era sa-i scot in parcul nostru preferat.
M-am dus sa fac un dus rapid si sa ma schimb in niste haine mai lejere ca sa nu ies in evidenta. Am dat cu putin fard si mi-am prins parul intr-o coada, punandu-le lesele celor doi. Am verificat sa am cheia si telefonul si apa pentru ei, dupa care am plecat. Ma amuza sa vad privirile oamenilor când vedeau un caine si o pisica in lesa mergând unul pe langa celalalt fara sa se lase cu varsare de sange.
Când am ajuns la locul nostru, le-am dat drumul, lasandu-i sa se joace in liniste in timp ce eu le faceam poze cu telefonul.
Back to top Go down
https://archiveofourown.org/users/FlurryMSBY23
Xiphion.
Djvladka's
Djvladka's
Xiphion.

Data înscrierii : 2019-07-26
Aprecieri ❤️ : 10
Hobby-uri : Somn

PostSubject: Re: Love is a Beautiful Song   Love is a Beautiful Song Empty27.06.20 4:10

Fusese o perioadă destul de grea la lucru, deoarece ni se împuținase personalul, dar începând de azi aveam liber și puteam să-mi fac planuri pentru cele două săptămâni de concediu. Cu toate că habar n-aveam unde să merg sau ce anume să fac în mod special. Totuși, măcar mă puteam bucura de puțin timp și pentru mine.
Părinții mei aveau câteva interviuri zilele următoare și speram să avem noroc de oameni noi, ca să nu mi se dea concediul peste cap. Lucrasem multe ore suplimentare în ultima perioadă și eram frânt de oboseală.
Am ieșit pe ușa magazinului și m-am îndreptat către un supermarket ca să-mi iau țigări și cafea, apoi m-am făcut comod pe o bancă din parc și am început să privesc mai atent lumea din jurul meu care se bucura pe deplin de ziua însorită de vineri ce prevestea un weekend la fel de frumos.
Am sorbit o gură din cafea și mi-am închis ușurel ochii, încercând să alung durerea de cap care părea că n-are de gând să-mi dea pace.
Back to top Go down
https://charybdisnscylla.tumblr.com
Flurry
Șoricel ADMIN
Șoricel ADMIN
Flurry

PostSubject: Re: Love is a Beautiful Song   Love is a Beautiful Song Empty27.06.20 4:24

Am inchis putin ochii, iar cand i-am deschis, m-am uitat spre cerul senin. Era placut sa stiu ca aveam weekendul liber, mai ales ca parea sa fie unul insorit. Vazand ca cei doi se joaca linistiti, am inceput sa butonez telefonul, verificand mesajele de pe retelele sociale. Imi crestea inima sa vad acele comentarii incurajatoare si pline de dragoste din partea fanilor, insa mai dadeam si peste hateri, insa incercam sa-i ignor. Cel mai tare ma ingrozea cand primeam amenintari, asta fiind si motivul pentru care aveam bodyguarzi. Si norocul meu ca Zenon fusese dresat sa elimine orice fel de amenintare cand o simte. Am inchis telefonul si m-am uitat dupa cei doi insa l-am vazut numai pe Rajah. In clipa aia m-am ridicat, uitandu-ma cu atentie prin jur si cand l-am vazut pe Zenon in apropierea unui barbat ce-si vedea de treaba pe o banca, am fugit spre ei. Insa n-am reusit sa ajung la timp, ca Zenon i-a insfacat cafeaua din mana si a luat-o la fuga cand m-a vazut, crezand probabil ca ne jucam.
Back to top Go down
Xiphion.
Djvladka's
Djvladka's
Xiphion.

PostSubject: Re: Love is a Beautiful Song   Love is a Beautiful Song Empty27.06.20 11:41

Mi-am așezat sticla de cafea pe bancă și i-am pus capacul pentru a nu o vărsa din greșeală, după care mi-am scos pachetul de țigări din buzunar, l-am desfăcut și am dat să-mi aprind o țigară, dar m-am trezit cu câinele cuiva lângă mine.
- O! Bună, amice, te-ai rătăcit? l-am întrebat înclinând un pic din cap, dar câinele mi-a oferit un "ham" scurt și m-am trezit că-mi fură sticla de cafea și o ia la fugă. Mi-am frecat ușor ochii, pentru a mă asigura că nu mi se păruse, dar văzând că a fost totul real, am început să am o criză micuță de râs, încât uitasem complet să-mi aprind țigara.
După acea perioadă nasoală de la lucru, îmi prinsese bine o pățanie de genul. Până la urmă, câinele dorea doar să se joace. Eu nu prea aveam dispoziția necesară pentru așa ceva, dar nu strica să-i ofer atenție.
Back to top Go down
Flurry
Șoricel ADMIN
Șoricel ADMIN
Flurry

PostSubject: Re: Love is a Beautiful Song   Love is a Beautiful Song Empty27.06.20 12:07

Eram gata sa-i cer scuze persoanei respective, dar m-am oprit când am vazut ca incepe sa rada. Nu ma asteptam la o asemenea reactie din partea cuiva care practic a fost "jefuit" de un caine. Am fluierat, moment in care atat Zenon cat si Rajah au venit la picioarele mele si atunci am putut lua sticla de cafea de la el. Am sters-o putin si le-am facut celor doi semn sa stea pe loc, indreptandu-ma apoi catre posesorul sticlei, inmanandu-i-o.
-I'm really sorry about this. If you want, I'll buy you another one.
M-am uitat putin mai atent la cel din fata mea si nu stiu de ce, dar imi parea ca-l stiu de undeva. Crezând totusi ca este din cauza oboselii acumulate in ultima perioada, am zis sa nu dau importanta acestui sentiment. Cu toate ca nu-mi dadea pace cu cat ma uitam mai mult la el. Realizand totusi ca nu ar trebui sa ma holbez asa la straini, mi-am intors privirea, lasand sticla langa el si facand cativa pasi in spate.
Back to top Go down
Xiphion.
Djvladka's
Djvladka's
Xiphion.

PostSubject: Re: Love is a Beautiful Song   Love is a Beautiful Song Empty27.06.20 22:07

- Isabella? am întrebat prinzând-o ușor de umăr, așteptând să văd dacă mă va mai recunoaște și ea sau nu.
Nu mi-a fost deloc greu să o recunosc, fiindcă ne știam deja din liceu, plus că eram la zi cu albumele pe care le scotea și vedeam mai tot timpul pozele ei pe diferite rețele de socializare.
Fusese singura fată de care îmi plăcuse cu adevărat și speram din tot sufletul să nu spun ceva stupid la această mică revedere. Plus că deja îmi lăsasem și criza de râs să intre în scenă, ceea ce nu era deloc bine. Râdeam într-un mod destul de urât, sau cel puțin așa credeam.
Back to top Go down
Flurry
Șoricel ADMIN
Șoricel ADMIN
Flurry

PostSubject: Re: Love is a Beautiful Song   Love is a Beautiful Song Empty27.06.20 22:42

In clipa in care a pus mana pe mine, Zenon s-a repezit la el, latrand nervos ca avertisment si cand am vazut ca este gata sa-i sara la gat, am fluierat scurt si s-a pozitionat langa mine, stand cu ochii pe el si maraind. Mi-am pus mana pe capul sau, uitandu-ma cu atentie la cel din fata mea. Stiam ca-l stiu de undeva, dar nu-mi dadeam seama cine e. Pana la urma, mi s-a aprins beculetul.
-Filip? Oh My God! It's really you!
Nu stiu ce mi s-a intamplat, ca de gandit nu mai gandeam si am sarit pe el, luandu-l in brate strans, topaind entuziasmata. Nici prin cap nu mi-ar fi trecut ca-l voi revedea vreodata. Realizandu-mi gestul impulsiv, i-am dat repede drumul, facand un pas in spate si privind rusinata in pamant. Aveam sentimente pentru el inca din ziua aia si-mi era clar ca nici pana acum n-au disparut, dar trebuia sa-mi tin gura.
Back to top Go down
Xiphion.
Djvladka's
Djvladka's
Xiphion.

PostSubject: Re: Love is a Beautiful Song   Love is a Beautiful Song Empty30.06.20 23:43

Am afișat un mic zâmbet când m-a recunoscut și m-a luat complet prin surprindere și când mi-a sărit în brațe, astfel am fost nevoit să fac un pas în spate ca să nu cad pe asfalt, luând-o fără să vreau după mine.
- Eu sunt, am spus mai mult în șoaptă. Mă bucur să te revăd. Cât timp a trecut? Am început să pierd noțiunea timpului de ceva vreme încoace.
Mă gândeam să o scot în oraș, dacă tot ne revăzusem atât de subit, dar nu știam care erau planurile ei, așa că momentan preferam să-mi țin propunerea pentru mai târziu sau pentru altă ocazie.
Back to top Go down
Flurry
Șoricel ADMIN
Șoricel ADMIN
Flurry

PostSubject: Re: Love is a Beautiful Song   Love is a Beautiful Song Empty01.07.20 0:47

L-am privit, clipind putin confuza. Inca nu-i stiam la perfectie limba, deci uneori aveam mici probleme in a-l intelege, cu toate ca mereu si-a dat silinta sa ma invete. Nu stiu unde imi era mintea, dar mi-am zis sa-i vorbesc si eu in romana. Dumnezeu cu mila totusi pentru ce avea sa-mi iasa pe gura.
-Ummm...De ce? Tu...nu bine? I mean...
Mi-am acoperit fata cu palmele venindu-mi sa intru in pamant de rusine. Mi-am cerut scuze si instinctiv m-am intors si am luat-o la fuga, exact cum faceam si in liceu cand stiam ca am dat-o-n bara cu ceva si m-am facut de ras. Se parea ca reintalnirea cu el a readus-o la suprafata pe mine din trecut, cea care nu stia sa-si controleze emotiile.
Back to top Go down
Xiphion.
Djvladka's
Djvladka's
Xiphion.

PostSubject: Re: Love is a Beautiful Song   Love is a Beautiful Song Empty01.07.20 11:49

Am început să râd ușor și m-am panicat când am văzut că începe să o ia la fugă, dar m-am liniștit la scurt timp, amintindu-mi că așa obișnuia să facă și când eram în liceu.
Voiam să merg după ea, dar abia mai aveam puțină energie în mine și am hotărât să mă așez pe bancă și să fumez. Până la urmă s-ar fi întors să lămurim lucrurile, ca de fiecare dată.
Back to top Go down
Flurry
Șoricel ADMIN
Șoricel ADMIN
Flurry

PostSubject: Re: Love is a Beautiful Song   Love is a Beautiful Song Empty01.07.20 15:12

Am stat un timp sub copac, pana ce am simtit ca-mi pot tine emotiile iar sub control. Speram sa reusesc asta si cu el de fata pentru ca mi-ar fi placut sa-mi petrec putin timp alaturi de el daca isi dorea si el acest lucru, desigur. M-am ridicat, cu intentia de a merge la el, dar imediat a inceput sa sune telefonul, asa ca am ramas pe loc si am raspuns.
-Yes?
-Good news, Isabella! You have an interview this weekend!
-I have a what? No. No. I need to work on my new song!
-Don't worry about this anymore! I just found someone who will write your songs for now on.
-What are you talking about?! I don't-...
-Please. I know what's best for you. Just be quiet and do as I say.
Am luat telefonul de la ureche si am inchis cand am simtit ca voi izbucni in plans si urlete. Dupa ce am tras adanc aer in piept sa ma calmez, m-am intors la el cu privirea in pamant la Filip si mi-am cerut iar scuze ca am fugit asa. Vazandu-l cu tigara in gura, i-am smuls-o pur si simplu, aruncand-o la gunoi. Mereu avusesem o problema cu tigarile si stiind cat sunt de nocive, nu puteam sa stau si sa-l las pe Filip sa-si distruga sanatatea mai mult decat o facuse deja probabil.
Back to top Go down
Xiphion.
Djvladka's
Djvladka's
Xiphion.

PostSubject: Re: Love is a Beautiful Song   Love is a Beautiful Song Empty09.08.20 17:12

Am observat-o reapărând la scurt timp și am afișat un zâmbet în colțul gurii, inima începând să-mi bată nebunește fără vreo explicație logică cu fiecare pas pe care îl făcea din ce în ce mai aproape de mine.
Am clipit de câteva ori când și-a îndreptat mâna spre mine, neștiind ce intenționa să facă, apoi am pufnit într-un râs domol când mi-a smuls țigara din gură. Era precum o leoaică și adoram acest lucru. Nu-și impunea niciodată regulile, dar le aplica de fiecare dată cu grație și stil.
- Să înțeleg că ai avut o conversație telefonică puțin cam incomodă? am întrebat ducându-mi mâna spre bărbia ei, mângâind locul într-un mod puțin jucăuș.
Back to top Go down
Flurry
Șoricel ADMIN
Șoricel ADMIN
Flurry

PostSubject: Re: Love is a Beautiful Song   Love is a Beautiful Song Empty09.08.20 23:45

L-am privit atenta, un mic zambet strabatandu-mi chipul din cauza gestului sau. Mi-am dus mana in dreptul obrazului sau, atingandu-i delicat pielea cu degetele, dupa care le-am trecut prin parul sau moale. Totusi, nu m-am putut abtine si l-am ciufulit putin. N-o mai facusem de mult timp, dar se simtea la fel de bine. Cu un scurt oftat, m-am asezat apoi langa el, sprijinindu-mi capul in pumni si bosuflandu-ma.
-You have no idea. I need to look for a new manager soon. Or I won't be able to write my and sing my own songs.
Back to top Go down
Xiphion.
Djvladka's
Djvladka's
Xiphion.

PostSubject: Re: Love is a Beautiful Song   Love is a Beautiful Song Empty24.08.20 22:34

La rândul meu, am lăsat un mic zâmbet să mi se așterne pe față, lăsând-o între timp să-mi atingă chipul și să se joace în părul meu după bunul ei plac, apoi mi-am dat capul pe spate, sprijinindu-mă de spătarul băncii, și am început să admir norii care mergeau nepăsători pe cerul senin, trecându-mi în același timp o mână prin micile plete pentru a nu mai fi chiar atât de ciufulit.
Auzindu-i ultimele cuvinte, m-am întrebat dacă ar fi trebuit să spun ceva în acel moment, însă eram foarte obosit și nu reușeam sub nicio formă să-mi fac ordine în gânduri. Iar tot ce îmi doream era să fumez un pic și apoi să mă plimb liniștit prin jur. Alături de ea, dacă acest lucru ar fi fost cumva posibil.
- Îmi pare rău, am reușit să murmur în timp ce mi-am închis ușor pleoapele, simțind cum fiecare moleculă din corp îmi este străbătută de o stare de liniște și siguranță.
Speram să nu adorm, totuși, dar nu mi-ar fi fost deloc rușine să adorm lângă ea.
Back to top Go down
Flurry
Șoricel ADMIN
Șoricel ADMIN
Flurry

PostSubject: Re: Love is a Beautiful Song   Love is a Beautiful Song Empty25.08.20 1:46

Auzindu-i tonul, am intors capul spre el, clipind de cateva ori. Chiar parea obosit si eu nu faceam decat sa-l bat la cap cu prostiile mele. Poate era cazul sa ma retrag chiar daca mi-ar fi placut sa pot petrece ceva timp cu el. Pana la urma, era o minune ca drumurile noastre s-au intersectat iar, chiar si pentru putin. Nu stiam cand sau daca voi mai avea sansa sa-l revad.
M-am intors cu fata spre el si i-am prins obrajii in palme, mangaindu-i usor cu degetele si zambind slab.
-You should go home and rest, Filip. But first...
I-am dat un mic sarut pe varful nasului, dupa care i-am luat fara nicio jena pachetul de tigari si l-am aruncat la gunoi, scuturandu-mi mainile la final.
-No smoking!
Back to top Go down
Xiphion.
Djvladka's
Djvladka's
Xiphion.

PostSubject: Re: Love is a Beautiful Song   Love is a Beautiful Song Empty27.10.20 21:28

- E în regulă, am spus zâmbind din nou, realizând apoi că mi-a dispărut pachetul de țigări. Pot să mă las de ele, am continuat prinzându-i mâna dreaptă în palme. Totuși, voi avea nevoie de puțin ajutor din partea ta ca să fac asta. Așadar, dorești să mă însoțești la cafeneaua din apropiere? Promit că nu vom sta mult timp, apoi voi merge acasă ca să mă odihnesc.
Back to top Go down
Sponsored content

PostSubject: Re: Love is a Beautiful Song   Love is a Beautiful Song Empty

Back to top Go down

Love is a Beautiful Song
Back to top 
Page 1 of 1