Șoricei de Bibliotecă
Șoricei de Bibliotecă
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Un forum dedicat iubitorilor de lectură și fandomurilor.

HomeHome  PublicatiiPublicatii  FAQFAQ  SearchSearch  Facebook GroupFacebook Group  Our collaboratorsOur collaborators  Log inLog in  RegisterRegister  

[Fanclub] Yu Yu Hakusho ☆

Go down 
AuthorMessage
Xiphion.
Big miau (^つωฅ^)
Big miau (^つωฅ^)
Xiphion.

Data înscrierii : 2019-07-26
Aprecieri ❤️ : 10
Hobby-uri : Somn

[Fanclub] Yu Yu Hakusho ☆ Empty
PostSubject: [Fanclub] Yu Yu Hakusho ☆   [Fanclub] Yu Yu Hakusho ☆ Empty20.05.20 13:08

Yooosh, cum este primul meu anime și cum îl ador extrem de mult, mă gândeam să fac un mic loc pentru discuții. Știu că l-ați văzut mulți dintre voi și că îl adorați la fel de mult ca mine.

Câteva detalii despre serie înainte de a începe:
YuYu Hakusho (幽☆遊☆白書 Yū Yū Hakusho, în traducere liberă: „Dosarele fantomelor” sau „Raportul strigoiului”) este o serie manga japoneză scrisă și ilustrată de Yoshihiro Togashi. Titlul seriei este scris YuYu Hakusho în revistele manga Viz Media și Yu Yu Hakusho în alte distribuții engleze ale francizei. Seria prezintă povestea lui Yusuke Urameshi, un delincvent juvenil care este lovit și ucis de o mașină în încercarea de a salva viața unui copil. După un număr de teste primite de la Koenma, fiul conducătorului Lumii de Dincolo, Yusuke este readus la viață și primește titlul de „Detectiv al Lumii de Dincolo”, urmând să investigheze diferite cazuri ce implică demoni și fantome în lumea oamenilor. Odată cu avansarea seriei, acțiunea se concentrează tot mai mult pe lupte și turnee de arte marțiale. Togashi a început crearea seriei YuYu Hakusho în jurul lunii noiembrie 1990, bazându-și seria pe interesul său față de filmele de groază și cele cu temă ocultă și folosind influențe din mitologia budistă.
(Mai multe informații puteți găsi pe wikipedia)

Ca la orice fanclub, voi face o fișă de înscriere, dar nu este obligatoriu să respectați modelul dat de mine. Puteți să vă personalizați fișa după bunul plac.

Vârsta de la care ați vizionat animeul:
Personajul favorit:
Episodul preferat:
Ending favorit:
Fanart-ul pe care îl adorați:
Personajul care v-a plăcut la începutul seriei:
De câte ori ați revăzut seria:
Citat preferat:

Vârsta de la care ați vizionat animeul: 6 ani
Personajul favorit: Yusuke Urameshi (dar o ador și pe Genkai la fel de mult)
Episodul preferat: Episoadele 4, 5 și 112
Melodii favorite: Smile Bomb și Sayonara Bye Bye
[Fanclub] Yu Yu Hakusho ☆ 878a0a7a45b66c0a8de60cadf316c6ca
Personajul care v-a plăcut la începutul seriei: Yoko Kurama și Botan
De câte ori ați revăzut seria: Asta este a treia oară când o revăd
Citat preferat: This is the world you've stuck yourself into, if you aren't strong enough to lead, then you lose the privilege of getting what you want. - Genkai

Distracție plăcută~ ☆
Back to top Go down
https://charybdisnscylla.tumblr.com
Crystal Snow
Șoricel MODERATOR
Șoricel MODERATOR
Crystal Snow

Data înscrierii : 2019-07-29
Aprecieri ❤️ : 14
Hobby-uri : RPC, RPG, GFX, writing

PostSubject: Re: [Fanclub] Yu Yu Hakusho ☆   [Fanclub] Yu Yu Hakusho ☆ Empty21.05.20 8:04

Vârsta de la care ați vizionat animeul: 8 ani
Personajul favorit: Hiei
Episodul preferat: 30, 58 și 112
Ending favorit: Sayonara Bye Bye - o știu pe de rost.
[Fanclub] Yu Yu Hakusho ☆ 40335c10
Personajul care v-a plăcut la începutul seriei: tot Hiei( stiu, sunt sadică Very Happy)
De câte ori ați revăzut seria: minim 10 ori. O am salvată în hard-ul extern și ma uit la ea ori de câte ori simt nevoia să mă relaxez și să mă uit la un anime bun.
Citat preferat: So tell me, what's like living in a constant haze of stupidity? - Hiei
Back to top Go down
http://rpcdreams.forumgratuit.ro
Xiphion.
Big miau (^つωฅ^)
Big miau (^つωฅ^)
Xiphion.

PostSubject: Re: [Fanclub] Yu Yu Hakusho ☆   [Fanclub] Yu Yu Hakusho ☆ Empty22.05.20 2:07

@Crystal Snow wrote:
Personajul care v-a plăcut la începutul seriei: tot Hiei( stiu, sunt sadică Very Happy)
De câte ori ați revăzut seria: minim 10 ori. O am salvată în hard-ul extern și ma uit la ea ori de câte ori simt nevoia să mă relaxez și să mă uit la un anime bun.
Citat preferat:  So tell me, what's like living in a constant haze of stupidity? - Hiei
"Sayonara bye bye
Genki de ite ne" <3 (nu știu să scriu versurile, dar știu mare parte din pronunția lor :]])
Matsuko are pur și simplu o voce de aur ;;;; E imposibil să nu iubești melodia asta!

Și nu ești sadică dacă îl adori pe Hiei, eu ador multe personaje din serie, doar că Yusuke este versiunea mea masculină din copilărie. Eram foarte bătăușă pe atunci. Ca să fiu sinceră, cred că evoluția mea de până acum este Yusuke - Kurama - Hiei - Kuwabara și un Koenma pe ici și colo Smile)
Back to top Go down
Crystal Snow
Șoricel MODERATOR
Șoricel MODERATOR
Crystal Snow

PostSubject: Re: [Fanclub] Yu Yu Hakusho ☆   [Fanclub] Yu Yu Hakusho ☆ Empty23.05.20 9:40

Chuuya ♡ wrote:
@Crystal Snow wrote:
Citat preferat:  So tell me, what's like living in a constant haze of stupidity? - Hiei
"Sayonara bye bye
Genki de ite ne" <3 (nu știu să scriu versurile, dar știu mare parte din pronunția lor :]])
Matsuko are pur și simplu o voce de aur ;;;; E imposibil să nu iubești melodia asta!

Și nu ești sadică dacă îl adori pe Hiei, eu ador multe personaje din serie, doar că Yusuke este versiunea mea masculină din copilărie. Eram foarte bătăușă pe atunci. Ca să fiu sinceră, cred că evoluția mea de până acum este Yusuke - Kurama - Hiei - Kuwabara și un Koenma pe ici și colo Smile)

A wild Koenma has appeared Smile)
Sincer, si eu ador mai multe personaje, cum ar fii Youko, Botan (desi undeori imi venea sa o leg la gura), Keiko sau Genkai. Cel putin Genkai ma ungea pe suflet cand incepea sa vorbeasca si sa ii invete pe toti o lectie.
Back to top Go down
Xiphion.
Big miau (^つωฅ^)
Big miau (^つωฅ^)
Xiphion.

PostSubject: Re: [Fanclub] Yu Yu Hakusho ☆   [Fanclub] Yu Yu Hakusho ☆ Empty27.05.20 22:24

Hehe, Botan are o gură mare, dar mi-e super drag de ea! Mi-e drag și de sora lui Kuwabara și îmi pare tare rău că n-a avut o relație cu tipul ăla badass cu păr lung și o cicatrice pe față. Chiar am sperat în episodul respectiv că va trăi și el. ;-; (nu mă pricep să rețin nume, gomenasai!) Șiiiii, să nu uit de Jin! Deci Jin e copilașul meu! El cred că e favoritul meu după Yusuke >w<
Back to top Go down
Crystal Snow
Șoricel MODERATOR
Șoricel MODERATOR
Crystal Snow

PostSubject: Re: [Fanclub] Yu Yu Hakusho ☆   [Fanclub] Yu Yu Hakusho ☆ Empty06.06.20 19:16

Jin e un dulce. Și Touya devine foarte plăcut după turneu. E evoluat foarte frumos și el.
Uite ca acum și mie îmi scapă numele lui, sincer. Știu de cine vorbești, îi am în minte figura, dar nu pot să asocieze cu numele.
Back to top Go down
Xiphion.
Big miau (^つωฅ^)
Big miau (^つωฅ^)
Xiphion.

PostSubject: Re: [Fanclub] Yu Yu Hakusho ☆   [Fanclub] Yu Yu Hakusho ☆ Empty06.06.20 19:38

[Fanclub] Yu Yu Hakusho ☆ ET2OXHR[Fanclub] Yu Yu Hakusho ☆ ET2OXHR
Multe personaje sunt extrem de dulci, cu toate că n-a fost asta intenția autorului. Totuși, îmi place foarte mult faptul că se pune accent atât pe lupte, cât și pe prietenie și chiar iubire!
Zilele trecute i-am citit numele și știu că era ceva cu S, dar mai mult de atât nu-mi amintesc T^T
Gata, am căutat acum! Se numește Sakyo. Și îi apreciez foarte mult încrederea pe care o are în echipa lui Yusuke ♡

[Fanclub] Yu Yu Hakusho ☆ ET2OXHR[Fanclub] Yu Yu Hakusho ☆ ET2OXHR
Back to top Go down
Crystal Snow
Șoricel MODERATOR
Șoricel MODERATOR
Crystal Snow

PostSubject: Re: [Fanclub] Yu Yu Hakusho ☆   [Fanclub] Yu Yu Hakusho ☆ Empty06.06.20 19:43

Cu toate că el era sponsorul echipei lui Toguro. Voia, cumva, că Yusuke să câștige, pentru că asta însemna că și Toguro își duce planul la bun sfârșit.
Back to top Go down
Xiphion.
Big miau (^つωฅ^)
Big miau (^つωฅ^)
Xiphion.

PostSubject: Re: [Fanclub] Yu Yu Hakusho ☆   [Fanclub] Yu Yu Hakusho ☆ Empty06.06.20 21:34

[Fanclub] Yu Yu Hakusho ☆ ET2OXHR[Fanclub] Yu Yu Hakusho ☆ 3kBZb0m
Când mă gândesc la Toguro și la finalul pe care l-a avut, parcă, parcă îmi vine să plâng. Kuwabara spunea că într-o luptă 1vs1 adversarii ajung să se cunoască foarte bine unul pe altul, iar vorbele lui m-au dus cu gândul la Karasu vs Kurama și la Toguro vs Yusuke.
Pe lângă lupta cu Jin, a ajuns și lupta Yusuke vs Chu să fie una dintre preferatele mele.

Back to top Go down
Crystal Snow
Șoricel MODERATOR
Șoricel MODERATOR
Crystal Snow

PostSubject: Re: [Fanclub] Yu Yu Hakusho ☆   [Fanclub] Yu Yu Hakusho ☆ Empty07.06.20 15:24

[Fanclub] Yu Yu Hakusho ☆ Dawdd1c-af50959f-3228-4df7-aae6-0228d02ca17f.png?token=eyJ0eXAiOiJKV1QiLCJhbGciOiJIUzI1NiJ9.eyJzdWIiOiJ1cm46YXBwOiIsImlzcyI6InVybjphcHA6Iiwib2JqIjpbW3sicGF0aCI6IlwvZlwvOGRlYmQ2N2QtZTRkOS00NTNiLWFlZDMtOTk4NTQ5ZjUwYmJkXC9kYXdkZDFjLWFmNTA5NTlmLTMyMjgtNGRmNy1hYWU2LTAyMjhkMDJjYTE3Zi5wbmcifV1dLCJhdWQiOlsidXJuOnNlcnZpY2U6ZmlsZS5kb3dubG9hZCJdfQ

Man to man, knives battle. Mi-am făcut atâtea griji la luptă dinte Yusuke și Cho.
A mai fost și lupta lui Kurama cu Gamma care a avut un impact destul de mare asupra mea.

[Fanclub] Yu Yu Hakusho ☆ Dawdd1c-af50959f-3228-4df7-aae6-0228d02ca17f.png?token=eyJ0eXAiOiJKV1QiLCJhbGciOiJIUzI1NiJ9.eyJzdWIiOiJ1cm46YXBwOiIsImlzcyI6InVybjphcHA6Iiwib2JqIjpbW3sicGF0aCI6IlwvZlwvOGRlYmQ2N2QtZTRkOS00NTNiLWFlZDMtOTk4NTQ5ZjUwYmJkXC9kYXdkZDFjLWFmNTA5NTlmLTMyMjgtNGRmNy1hYWU2LTAyMjhkMDJjYTE3Zi5wbmcifV1dLCJhdWQiOlsidXJuOnNlcnZpY2U6ZmlsZS5kb3dubG9hZCJdfQ
Back to top Go down
Xiphion.
Big miau (^つωฅ^)
Big miau (^つωฅ^)
Xiphion.

PostSubject: Re: [Fanclub] Yu Yu Hakusho ☆   [Fanclub] Yu Yu Hakusho ☆ Empty07.06.20 15:27

Fix la episodul acela am rămas. Nu-mi mai amintesc foarte multe din el, așa că abia aștept să-l văd astăzi.
Back to top Go down
Crystal Snow
Șoricel MODERATOR
Șoricel MODERATOR
Crystal Snow

PostSubject: Re: [Fanclub] Yu Yu Hakusho ☆   [Fanclub] Yu Yu Hakusho ☆ Empty07.06.20 15:44

Nu știu de ce, dar mereu mă sperie episodul acela... Poate pentru ca știu ce urmează după și aia nu îmi place.

Back to top Go down
Xiphion.
Big miau (^つωฅ^)
Big miau (^つωฅ^)
Xiphion.

PostSubject: Re: [Fanclub] Yu Yu Hakusho ☆   [Fanclub] Yu Yu Hakusho ☆ Empty08.06.20 1:16

Gama avea o tehnică foarte interesantă și cred că o voi împrumuta pentru un viitor personaj rpg. Nu mi-a fost chiar așa frică în episodul acela, fiindcă Kurama are mereu un as în mânecă indiferent de oponentul pe care îl are. Dar m-a enervat la maxim Bakken și mă bucur că i s-a tăbăcit de tot fundul!
Iar lupta cu Jin a fost așa de amuzantă! Cred că voi vizualiza episoadele într-o dispoziție proastă. Ăia doi sunt ca frații, jur Smile)

Back to top Go down
Crystal Snow
Șoricel MODERATOR
Șoricel MODERATOR
Crystal Snow

PostSubject: Re: [Fanclub] Yu Yu Hakusho ☆   [Fanclub] Yu Yu Hakusho ☆ Empty16.06.20 8:14

[Fanclub] Yu Yu Hakusho ☆ CU6jNTu[Fanclub] Yu Yu Hakusho ☆ CU6jNTu

Mare veste mare, incepand cu 26 iunie Yu Yu HAkusho o sa fie difuzat si pe Netflix

https://www.rappler.com/entertainment/tv/263517-ghostfighter-heading-to-netflix

Abia astept. Sper, totusi, sa fie in japoneza, nu dublat, cum e Yu-Gi-Oh.

[Fanclub] Yu Yu Hakusho ☆ CU6jNTu[Fanclub] Yu Yu Hakusho ☆ CU6jNTu
Back to top Go down
Sponsored content

PostSubject: Re: [Fanclub] Yu Yu Hakusho ☆   [Fanclub] Yu Yu Hakusho ☆ Empty

Back to top Go down

[Fanclub] Yu Yu Hakusho ☆
Back to top 
Page 1 of 1