Șoricei de Bibliotecă
Șoricei de Bibliotecă
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

My mice do like the taste of human flesh. They say that cheese just can't compare to certain other red foods.

HomeHome  PublicatiiPublicatii  FAQFAQ  SearchSearch  Facebook GroupFacebook Group  Our collaboratorsOur collaborators  Log inLog in  RegisterRegister  

Second Chance [Yaoi]

Go down 
Go to page : Previous  1, 2
AuthorMessage
Flurry
Șoricel ADMIN
Șoricel ADMIN
Flurry

Data înscrierii : 2019-08-16
Aprecieri ❤️ : 11
Hobby-uri : D e s t r u c t i o n

Second Chance [Yaoi] - Page 2 Empty
PostSubject: Second Chance [Yaoi]   Second Chance [Yaoi] - Page 2 Empty18.04.20 19:53

First topic message reminder :

Poveste:
Crimele se tin in lant intr-un oras ce pana de curând fusese unul linistit, cu un caz sau doua cel mult pe an. Frica a fost deja bagata in oamenii, asteptandu-se cu totii sa fie urmatoarea victima. Politia nu reuseste sub nicio forma sa dea de urma criminalului, oricat ar cauta. Sunt multi care deja incep sa creada ca se confrunta cu diavolul in persoana. Cazul pana la urma ii este pasat unuia dintre cei mai buni detectivi. Oare el va reusi sa rezolve misterul la care atati altii au dat gresi? Sau ceva neprevazut va aparea pe parcurs ce ii va da complet planurile peste cap?

Soundtrack:

Personaje principale:
Spoiler:

Personaje secundare:
Spoiler:

Start RPG:

Hirugami Inukai / 20 ani / Criminal
Second Chance [Yaoi] - Page 2 Inukai10
"Nu inteleg de ce e o insulta sa-i spui cuiva ca e caine. Cainii sunt fiinte iubite. Mi-as dori sa fiu si eu unul. Oare asa voi fi si eu iubit?"

"Ce s-a intamplat?" Am deschis ochii, privind in jur dezorientat. Habar n-aveam unde ma aflu sau cum ajunsesem acolo. Brusc am simtit o durere puternica in piept apoi la cap. Asta ma facu instant sa-mi amintesc ce se întâmplase. Iar am ucis o femeie nevinovata. Sangele de pe haine ar fi trebuit sa fie un indiciu bun. Totusi aveam sange si pe fata si se parea ca e al meu. Mi-am dus mana la cap de unde se simtea durerea. Nu-mi puteam totusi aminti cum ma alesesem cu lovitura asta si-mi era frica sa ma intorc "acasa" aratand astfel si fara sa stiu motivul, fiindca stiam ca aveau sa-mi dea ei mai multe motive sa fiu astfel. Mi-am prins bratele in pumni, tremurand când vantul incepu sa bata. Era o dimineata destul de racoroasa, si dupa cum arata cerul, sigur avea sa ploua mai devreme sau mai tarziu. Prost moment mi-am ales sa nu-mi iau hanoracul cu mine. M-am uitat in jur sa vad daca e cineva, dar parcul era gol, asa ca m-am ghemuit pe iarba umeda si rece. Macar sa mai am ceva timp sa-mi pot aminti cum m-am ales cu lovitura la cap.
Back to top Go down
https://archiveofourown.org/users/FlurryMSBY23

AuthorMessage
Flurry
Șoricel ADMIN
Șoricel ADMIN
Flurry

Data înscrierii : 2019-08-16
Aprecieri ❤️ : 11
Hobby-uri : D e s t r u c t i o n

Second Chance [Yaoi] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Second Chance [Yaoi]   Second Chance [Yaoi] - Page 2 Empty26.06.20 20:14

Am ramas teapan când mi-a sters lacrimile si m-am uitat la el ca la masini straine. Nimeni, niciodata, n-a facut asa ceva pentru mine. De fapt, nimeni n-a fost asa amabil cu mine de când ma stiu. Mi-am lasat putin privirea in pamant apoi am ridicat-o, uitandu-ma la el când s-a oprit in pragul usii si am schitat un mic zambet.
-Cu ce consideri tu ca este mai bine, Shin. Cum am zis: nu ma pricep la asa ceva.
Am asteptat sa plece apoi mi-am scos telefonul ce vibra in continuu in buzunarul pantalonilor. Deja mi se daduse urmatoarea victima, insa când am vazut ca este vorba de o copila de nici 10 ani, am inceput deja sa simt durerea aia in capul pieptului. Era prima data când mi se cerea sa ucid un copil, dar ca de obicei, am acceptat fara sa pun intrebari. Am lasat telefonul pe masa si m-am ridicat de pe scaun, ducandu-ma la Lucky si luandu-l in brate. Cainii sunt singurele fiinte ce reusesc sa ma linisteasca si sa faca durerea sa dispara. Si aveam noroc ca el era cuminte si nu parea sa-l deranjeze sa fie imbratisat de un gunoi ca mine.
-Oare ar fi bine daca i-as zice? Sau nu ma va crede?
M-a lins putin pe obraz, sprijinindu-si apoi botul pe umarul meu, in timp ce eu l-am strans mai mult in brate, ascunzandu-mi chipul in blana lui. N-a durat mult si toate lacrimile ce le-am suprimat in ultimii ani au iesit la suprafata, scurgandu-se pe obraji. Oare asta insemna ca ma simt in siguranta? Ce-i drept, aveam un sentiment de genul in preajma lui, cu toate ca nu intelegeam cum e posibil asa ceva, mai ales ca el e politist, adica dusmanul meu.
Back to top Go down
https://archiveofourown.org/users/FlurryMSBY23

Second Chance [Yaoi]
Back to top 
Page 2 of 2Go to page : Previous  1, 2