Șoricei de Bibliotecă
Șoricei de Bibliotecă
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Un forum dedicat iubitorilor de lectură și fandomurilor.

HomeHome  PublicatiiPublicatii  FAQFAQ  SearchSearch  Facebook GroupFacebook Group  Our collaboratorsOur collaborators  Log inLog in  RegisterRegister  

The Labyrinth

Go down 
AuthorMessage
Elena
Șoricel senior
Șoricel senior
Elena

Data înscrierii : 2020-01-15
Aprecieri ❤️ : 5
Hobby-uri : Rpg

The Labyrinth Empty
PostSubject: The Labyrinth   The Labyrinth Empty31.03.20 10:57

The Labyrinth 9e586d0dbf555d868bfc1e67804dad04
Jack Teo Hunter/25 ani/Om/"explorator nebun"

Născută într-o familie de oameni bogaţi, Teo se plictisea de toate întâlnirile pe care părinţii ei i le aranja în vederea măritişului.
       Într-o zi, află de la un magazin de antichităţi cum că ar exista un labirint plin de comori. Din câte înţelesese ea din conversaţia a doi indivizi ciudaţi, labirintul ar fi fost situat undeva sub Sfinxul din Egipt şi că s-ar întinde pe toată lungimea deşertului Sahara.
       Indivizii presupuneau că intrarea în labirint ar fi undeva în spatele Sfinxului, dacă săpai chiar la baza lui.
       Aflând unele ca acestea, Teo îşi făcu bagajele într-o noapte, luă unelte cu ea, mici arme pentru orice eventualitate, medicamente şi bani şi dispăru fără să spună o vorbă.
       Călători noaptea cu un avion spe Egipt, iar a doua zi îşi instală cortul la baza Sfinxului, chiar vn spatele lui. Observă că mai erau şi alte corturi acolo, dar nu le dădu atenţie.
       Nici ei nu-i dădea atenţie nimeni, pentru că Jack Teo Hunter era blondă. Un blond mai închis ce-i drept, dar… Blondă!
Back to top Go down
RHM Tattoo
Membru VIP
Membru VIP
RHM Tattoo

Data înscrierii : 2019-07-27
Hobby-uri : tattoo

The Labyrinth Empty
PostSubject: Re: The Labyrinth   The Labyrinth Empty31.03.20 12:40

The Labyrinth KxN2
Legolas Hook/28 ani/arheolog nebun

Era o zi plăcută de primăvară, iar eu ma plictiseam sa stau în casa. Pana la urma îmi iau inima în dinți și sar peste lene. Ma duc pana la urma la anticariatul din cartierul vecin. 
Back to top Go down
http://unstoppablemind.forumotion.co.uk/
Elena
Șoricel senior
Șoricel senior
Elena

The Labyrinth Empty
PostSubject: Re: The Labyrinth   The Labyrinth Empty31.03.20 17:38

După ce-şi instală cortul, Teo ieşi cu un metru profesionist şi se apucă să măsoare baza Sfinxului din spate, în apropierea căruia-şi avea ea cortul.
         Evident, că replicile acide de genul: "Hei, blondo, ce măsori acolo?" sau "Blondo, ce faci acolo?" nu întârziară să apară, dar ea nu le dădea importanţă.
          Măsură în linişte şi apoi intră în cort să calculeze ceva.
Back to top Go down
RHM Tattoo
Membru VIP
Membru VIP
RHM Tattoo

The Labyrinth Empty
PostSubject: Re: The Labyrinth   The Labyrinth Empty01.04.20 8:26

Oo: m-am uitat în poza personajului tău, ala e portocaliu, sau ginger cum se mai spune.

Bic

-Legolas-

După ce isesii din anticariat cu cele necesare, se întâlnește cu un amic care ii da biletele de avion lui. Erau bilete care duceau la Egipt. Nici nu mai sta pe gânduri, merge acasă, își face bagajele cu cele necesare și o ia ață la aeroport. 
Back to top Go down
Elena
Șoricel senior
Șoricel senior
Elena

The Labyrinth Empty
PostSubject: Re: The Labyrinth   The Labyrinth Empty01.04.20 12:13

Ooc – Eh, şi tu acu’! Prea te legi de toate chichiţele. =))

Bic –

După măsurare şi calculare, Teo ieşi din cortul ei şi începu să se apuce să sape într-un anume loc însemnat de ea. Nisipul scos, ea îl ducea undeva mai departe, făcând un fel de movilă din el. Când movila avea să crească suficient de mult, avea să trimită umbră acolo unde lucra ea, lucru pe care ceilalţi săpători nu-l prevăzuseră.
Back to top Go down
RHM Tattoo
Membru VIP
Membru VIP
RHM Tattoo

The Labyrinth Empty
PostSubject: Re: The Labyrinth   The Labyrinth Empty01.04.20 12:15

-Legolas-

După ce m-am așezat în avion așteptăm să ajung cât mai repede la destinație. În spatele meu erau doi inși care urmau sa se campeze lângă Sfix. Ei discutau despre o expediție destul de interesanta. 
Back to top Go down
Elena
Șoricel senior
Șoricel senior
Elena

The Labyrinth Empty
PostSubject: Re: The Labyrinth   The Labyrinth Empty01.04.20 18:09

După o vreme, Teo obosi, aşa că întrerupse săpăturile şi se spălă bine pe mâini, pe faţă şi se apucă să-şi facă ceva de mâncare, căci îi era foame. Conectă butelia pe care o avea la două ochiuri de plită şi-şi făcu rapid o omletă cu de toate prin ea, apoi când aceasta se răci suficient de mult, începu s-o mănânce.
Back to top Go down
RHM Tattoo
Membru VIP
Membru VIP
RHM Tattoo

The Labyrinth Empty
PostSubject: Re: The Labyrinth   The Labyrinth Empty01.04.20 22:53

••Legolas••

După ce am aterizat în Cairo, mi-am luat bagajul și am mers alături de cei doi. Am luat prima mașină de teren care sa ma duca direct la sfinxul egiptean.
Back to top Go down
Elena
Șoricel senior
Șoricel senior
Elena

The Labyrinth Empty
PostSubject: Re: The Labyrinth   The Labyrinth Empty02.04.20 12:14

După ce termină de mâncat, Teo mai stătu puţin în cortul ei, apoi ieşi să-şi reia munca. Îl văzu pe un individ cum îi arunca din nisipul scos, înapoi în săpătura făcută.
          Merse la el direct şi-l apucă de cea mai dureroasă parte a lui şi-l ţinu strâns.
            ─ Dacă te uiţi mai bine la părul meu, nu sunt Blondă cum mă faceţi majoritatea. Iar dacă mai faci o singură dată gestul acesta, jur că te las fără urmaşi! scrâşni ea printre dinţi.
          Îi dădu drumul, iar individul o luă la sănătoasa de lângă ea şi Teo îşi reluă munca liniştită.
Back to top Go down
RHM Tattoo
Membru VIP
Membru VIP
RHM Tattoo

The Labyrinth Empty
PostSubject: Re: The Labyrinth   The Labyrinth Empty03.04.20 9:08

-Legolas-

Când ajung lângă sfinx, vad parca a fii un sat de vacanta. Era plin de corturi campare, oameni îmbrăcati în alb și vorbind fiecare pe limba lui. Eram puțin buimac, dar abea așteptam să mă acomodez puțin cu situația destul de ciudata. 
Back to top Go down
Elena
Șoricel senior
Șoricel senior
Elena

The Labyrinth Empty
PostSubject: Re: The Labyrinth   The Labyrinth Empty03.04.20 12:53

Teo începu să muncească din nou la săpăturile ei, fiind lăsată de data asta în pace. Nu mai îndrăznea nimeni să se apropie de ea după ce văzuseră ce-i făcuse individului care dorise să o obstrucţioneze.
       Ea mai săpă o vreme şi la un moment dat, lopata ei se lovi de ceva metalic. Schimbă lopata mare cu o altă unealtă, continuând să degakeze nisipul din jurul obiectului metalic.
       Când obiectul metalic fu degajat, ea avu marea surpriză să vadă că e o uşă. O uşă metalică inscripţionată. Ieşi afară şi strigă în limba engleză:
       ─ Ştie careva să descifreze inscripţii ciudate?
Back to top Go down
RHM Tattoo
Membru VIP
Membru VIP
RHM Tattoo

The Labyrinth Empty
PostSubject: Re: The Labyrinth   The Labyrinth Empty07.05.20 9:24

-Legolas-

Nici nu ajung bine acolo, cand vad un fum destul de ciudat. Ma uit mai cu atentie si vad o fata care statea langa o usa metalica deatul de ciudata. 
-Stai sa vad despre ce e vorba. Eu abea acum ajuns....ii spun in timp ce cobor cu o pensula si o lanterna pentru a vedea mai bine despre ce e vorba. 
Back to top Go down
Elena
Șoricel senior
Șoricel senior
Elena

The Labyrinth Empty
PostSubject: Re: The Labyrinth   The Labyrinth Empty21.05.20 19:25

─ Slavă Domnului! spuse ea. Vă rog, domnule, grăbiţi-vă de descifraţi inscripţia aceasta ciudată, pentru că nu ştiu de ce, dar îmi dă o stare de nervozitate mare, spuse ea.
Back to top Go down
Sponsored content

The Labyrinth Empty
PostSubject: Re: The Labyrinth   The Labyrinth Empty

Back to top Go down

The Labyrinth
Back to top 
Page 1 of 1