Șoricei de Bibliotecă
Șoricei de Bibliotecă
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Un forum dedicat iubitorilor de lectură și fandomurilor.

HomeHome  PublicatiiPublicatii  FAQFAQ  SearchSearch  Facebook GroupFacebook Group  Our collaboratorsOur collaborators  Manga MiautiManga Miauti  Log inLog in  RegisterRegister  

Sanara, o papusa vie

Go down 
Go to page : 1, 2, 3  Next
AuthorMessage
George1000
Owl Award
Owl Award
George1000

Data înscrierii : 2019-08-06
Puncte : 1800
Aprecieri : 2

Sanara, o papusa vie  Empty
PostSubject: Sanara, o papusa vie    Sanara, o papusa vie  Empty09.02.20 1:13

Sanara:

Cum in regatul meu lucrurile nu stateau prea roz, sora mea mai mare Katrina, decise sa preia ea conducerea regatului iar ca o sora protectiva ce era, decisese ca pentru protectia mea, cel mai bun lucru ar fi exilul in lumea oamenilor, urmand sa ma recheme cand lucrurile se vor aranja sau daca ea nu va mai putea sa isi indeplineasca indatoririle regale. 

Era ajunul Craciunului. 

Acum ma aflam intr-o cutie de papusa Barbie, ambalata la randul ei intr-o cutie cadou infasurata in hartie colorata si legata frumos cu funda rosie. 

Stiam ca matusa mea Josephine ma va transporta si ma va lasa sub bradul unei fetite care va fi incantata sa descopere o papusa. 

Eu abia astpetam sa fiu descoperita si ca fetita sa ma trateze la fel ca pe o papusa obisnuita.
Back to top Go down
Roxana H.
VIP Member
VIP Member
Roxana H.

Sex : Female
Data înscrierii : 2019-12-13
Puncte : 2183
Aprecieri : 4

PostSubject: Re: Sanara, o papusa vie    Sanara, o papusa vie  Empty10.02.20 8:38

×Arween ×

Era o zi placuta de iarna. Afara ningea viscolit, iar eu abea asteptam venirea mosului. Mai aveam de asteptat 24 de ore. O nimica toata, comparativ cu o saptamana. 
Back to top Go down
https://unstoppablemind.forumotion.co.uk/
George1000
Owl Award
Owl Award
George1000

PostSubject: Re: Sanara, o papusa vie    Sanara, o papusa vie  Empty10.02.20 11:20

Sanara: 

Pentru mine era un sentiment placut ca voi deveni cadoul de Craciu si papusa unei fetite. 
Ma incanta fpatul ca fusese inlocuita papusa originala bruneta Skipper din seria Barbie, cu mine. Eram imbracata in hainele papusii originale. Iar sentimentul pe care il aveam asupra cutiei papusii era unul placut deoarece cutia de carton avea o captuseala interioara de vinil si matase. In celofanul transparent se daduse cateva gauri pentru aer cu un ac fin dar care erau prea mici pentru a fi vazute cu ochiul liber. 
Datorita faptului ca cutia papusii in care eram se afla la randul ei intr-o cutie de cadouri, era intuneric. Insa eu ma concentram saaud ce se intampla in jur, pe durata transportului meu. Dar apoi adormisem.
Back to top Go down
Roxana H.
VIP Member
VIP Member
Roxana H.

PostSubject: Re: Sanara, o papusa vie    Sanara, o papusa vie  Empty10.02.20 11:56

×Arween ×

Dupa ce mi-am baut cafeaua, am inceput sa aduc globurile, sa instalez bradul si sa pun beculetele. Eram intr-o euforie rar intalnita. Mi-am pus si colinde de craciun de pe YouTube. 
Back to top Go down
George1000
Owl Award
Owl Award
George1000

PostSubject: Re: Sanara, o papusa vie    Sanara, o papusa vie  Empty10.02.20 13:42

Abia asteptam ca cutia cadou sa ajunga sub in brad. Abia asteptam a doua zi dimineata cand cineva va deschide cadoul si va descoperi o papusa ambalata in cutia originala, papusa care eram eu. Asemanarea dintre mine si Skiper din seria Barbie era destul de mare chiar daca erau unele diferente. Culoarea parului a mea era saten dar a ei era brunet. Insa ma vopsisem bruneta ca sa seman cu ea. Ceea ce nu puteam rezolva era culoarea ochilor. Ai mei erau verzi iar a papusii originals erau caprui sau negri.
Back to top Go down
Roxana H.
VIP Member
VIP Member
Roxana H.

PostSubject: Re: Sanara, o papusa vie    Sanara, o papusa vie  Empty11.02.20 11:33

×Arween ×

Nici nu termin bine de facut bradul, cand afara s-a înnoptat. Am aprins beculetele de sarbatori afara si in casa, iar pe urma am mers in camera mea ca sa-i fac loc moaului sa-mi aduca cadoul. 
Back to top Go down
George1000
Owl Award
Owl Award
George1000

PostSubject: Re: Sanara, o papusa vie    Sanara, o papusa vie  Empty11.02.20 12:16

Matusa mea ma trimisese cu Mos Craciun fiindca el stia bine cine ar fi meritat un cadou atat de special. 
Acum ma aflam in sacul mosului asteptand sa fiu daruita unei fetite. 
Aud doar vocea batrana a mosului care ii spusese: 
-Doamna Josephine, va asigur ca printesa va ajunge pe maini bune. Va fi papusa perfecta pentru fetita din capul listei de copii cuminti. Apoi simt cum cadoul care ma continea pe mine e bagat in sacul magic. Si apoiaud rasul mosului si simt cand sania lui decoleaza. 
Back to top Go down
Roxana H.
VIP Member
VIP Member
Roxana H.

PostSubject: Re: Sanara, o papusa vie    Sanara, o papusa vie  Empty11.02.20 12:43

×Arween ×

Brusc si din senin am inceput sa adorm cu fata spre fereastra. Cascam mai ceva ca si un somnoros. Un vant cald m-a facut sa adorm linistita in patul meu moale si pufos. 
Back to top Go down
George1000
Owl Award
Owl Award
George1000

PostSubject: Re: Sanara, o papusa vie    Sanara, o papusa vie  Empty11.02.20 13:18

In curand simt cum o mana e bagata in sac si cadoul ce ma contine e ridicat si apoi lasat jos. Stiam ca dusesem livrata deja. 
Abia asteptam sa vad reactia fetitei la deschiderea cadoului in care va descoperi o frumoasa papusa si aceea voi fi eu.
Back to top Go down
Roxana H.
VIP Member
VIP Member
Roxana H.

PostSubject: Re: Sanara, o papusa vie    Sanara, o papusa vie  Empty11.02.20 13:27

×Arween×

Chiar daca dormeam bustean, tot auzeam o fosnitura subtire care parea ca imi ghidila urechia. Ciudat era faptul ca nu ma puteam trezii din somn ca sa vad despre ce este vorba. 
Back to top Go down
George1000
Owl Award
Owl Award
George1000

PostSubject: Re: Sanara, o papusa vie    Sanara, o papusa vie  Empty11.02.20 15:47

Abia asteptam sa soseasca dimineata si sa fiu descoperita. Intre timp ma gandeam la viata care urma sa o am. Sa fiu imbracata, machiata si sa mi se faca parul de catre o fetita utilizand un set pentru papusi, sa beau ceai impreuna cu ea utilizand un set de ceai pentru papusi, sa locuiesc intr-o casuta pentru papusi sau poate in cutia cu jucarii a fetitei alaturi de alte papusi, sa fiu transportata intr-o poseta sau intr-un ghiozdan micut la prietenele ei pentru petreceri in pijamale si sa se joace cu mine tratandu-ma ca pe o papusa obisnuita. 
Ma gandeam ca urma sa ma prezinte prietenelor ei cand isi vor arata cadourile de Craciun, spunandu-le ca a primit o papusa si sa ma arate pe mine. 
Back to top Go down
Roxana H.
VIP Member
VIP Member
Roxana H.

PostSubject: Re: Sanara, o papusa vie    Sanara, o papusa vie  Empty11.02.20 16:18

×Arween×

Noapte trecu deatul de rapid. Ma ridic din pat si merg direct la brad. Cand ma uit mai bine, o multime de cadouri, printre care si o casuta de papusi si o paupsa. 
Back to top Go down
George1000
Owl Award
Owl Award
George1000

PostSubject: Re: Sanara, o papusa vie    Sanara, o papusa vie  Empty11.02.20 16:36

Realizez ca eram singura papusa si incantarea mea fu destul de mare sa stiu ca eu eram papusa pe care o ceruse fetita lui Mos Craciun. Asteptam ca fetita sa desfaca cutia si sa inceapa apoi sa se joace cu mine.
Back to top Go down
Roxana H.
VIP Member
VIP Member
Roxana H.

PostSubject: Re: Sanara, o papusa vie    Sanara, o papusa vie  Empty12.02.20 15:34

×Arween×

Nu a durat mult, cand am inceput sa dau navala peste cadouri. Le-am desfacut pe toate cadourile mele, inclusiv si acea papusa zana. Am luat-o in mana si m-am plimbat prin toata casa cu acea zana.
-Mami mami! Sa vezi ce mi-a adus mosu! Hai sa vezi! E o papusa zana. 
Back to top Go down
George1000
Owl Award
Owl Award
George1000

PostSubject: Re: Sanara, o papusa vie    Sanara, o papusa vie  Empty12.02.20 17:41

Eu stateam in mana fetitei nemiscata, asteptand oportunitatea de a fi singura cu fetita.
Back to top Go down
Roxana H.
VIP Member
VIP Member
Roxana H.

PostSubject: Re: Sanara, o papusa vie    Sanara, o papusa vie  Empty14.02.20 13:17

×Arween×

Mama fetei venii de indata si o lua in brate. Era perfect si placut sa vada cum este incurajata si iubita de mama ei. 
Back to top Go down
George1000
Owl Award
Owl Award
George1000

PostSubject: Re: Sanara, o papusa vie    Sanara, o papusa vie  Empty14.02.20 18:52

In timp ce eu stateam in mana fetitei, vad cum mama ei o ia in brate.
Imi placea sa le vad asa fericite.
Back to top Go down
Roxana H.
VIP Member
VIP Member
Roxana H.

PostSubject: Re: Sanara, o papusa vie    Sanara, o papusa vie  Empty15.02.20 8:18

×Arween×

-Draga mea fiica, ai vazut cate cadouri ti-a adus mosul pentru ca ai fost cuminte?
-Da mama si am sa fiu la fel de cuminte mereu.
-Draga mea eu am sa merg pana la birou, te las singura cu cadouasele si motanul tau.
Iar mama ei o pupa pe frunte si o lua in brate, dupa care pleca in oras. 
Back to top Go down
George1000
Owl Award
Owl Award
George1000

PostSubject: Re: Sanara, o papusa vie    Sanara, o papusa vie  Empty15.02.20 17:20

-"Hm, deci are o pisica. Va trebui sa fiu atenta" Gandesc eu.
Motanul care intra atunci in camera ma mirosi si simti ca am miros si ca sunt vie. Lua pozitia de atac si facu un salt spre mine care eram tinuta in mana fetitei.
Back to top Go down
Roxana H.
VIP Member
VIP Member
Roxana H.

PostSubject: Re: Sanara, o papusa vie    Sanara, o papusa vie  Empty16.02.20 14:22

✓Arween✓

Mama iese din casă, rămânând singura cu păpușa. Fata sa banii ce va urma, eu am lăsat păpușă și am început sa țopăi pe canapele. Lucru ce îmi era interzis de mama mea. Acum era momentul meu propice sa să profit la maxim.
Back to top Go down
Sponsored content

PostSubject: Re: Sanara, o papusa vie    Sanara, o papusa vie  Empty

Back to top Go down

Sanara, o papusa vie
Back to top 
Page 1 of 3Go to page : 1, 2, 3  Next