Șoricei de Bibliotecă
Șoricei de Bibliotecă
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Un forum dedicat iubitorilor de lectură și fandomurilor.

HomeHome  PublicatiiPublicatii  FAQFAQ  SearchSearch  Facebook GroupFacebook Group  Our collaboratorsOur collaborators  Log inLog in  RegisterRegister  

Ce siteuri/surse folosiți ca să vizionați animeuri?

Go down 
AuthorMessage
Xiphion.
Big miau (^つωฅ^)
Big miau (^つωฅ^)
Xiphion.

Data înscrierii : 2019-07-26
Aprecieri ❤️ : 10
Hobby-uri : Somn

Ce siteuri/surse folosiți ca să vizionați animeuri? Empty
PostSubject: Ce siteuri/surse folosiți ca să vizionați animeuri?   Ce siteuri/surse folosiți ca să vizionați animeuri? Empty15.01.20 17:18

Eu obișnuiam să folosesc Anime G și Shinobi Fansub în urmă cu câțiva ani, dar după un timp, când eram verificator, am început să vizionez animeurile în engleză și le descărcam de pe HorribleSubs. De când mi s-a stricat laptopul, cum folosesc doar tableta pentru orice chestie pe care o fac, folosesc KissAnime ca sursă pentru animeuri în engleză, fiindcă multe animeuri traduse în română își pierd din context, fiind traduse din japoneză în engleză și apoi din engleză în română.
Voi ce surse folosiți și în ce limbă vă place să vizionați animeuri?

Miauti likes this post

Back to top Go down
https://charybdisnscylla.tumblr.com
Flurry
Șoricel ADMIN
Șoricel ADMIN
Flurry

Data înscrierii : 2019-08-16
Aprecieri ❤️ : 11
Hobby-uri : Drawing and Writing

PostSubject: Re: Ce siteuri/surse folosiți ca să vizionați animeuri?   Ce siteuri/surse folosiți ca să vizionați animeuri? Empty15.01.20 18:04

Inainte foloseam Otaku Stream dar a fost inchis. Acum urmaresc anime-urile pe Gogoanime. Le urmaresc subtitrate in engleza. Foarte rar urmaresc anime-uri dublate in engleza. Parca nu au acelas farmec când sunt dublate...TwT
Back to top Go down
https://archiveofourown.org/users/FlurryMSBY23
Xiphion.
Big miau (^つωฅ^)
Big miau (^つωฅ^)
Xiphion.

PostSubject: Re: Ce siteuri/surse folosiți ca să vizionați animeuri?   Ce siteuri/surse folosiți ca să vizionați animeuri? Empty15.01.20 18:06

Licht wrote:
Inainte foloseam Otaku Stream dar a fost inchis. Acum urmaresc anime-urile pe Gogoanime. Le urmaresc subtitrate in engleza. Foarte rar urmaresc anime-uri dublate in engleza. Parca nu au acelas farmec când sunt dublate...TwT
Și eu tot subtitrate le urmăresc, am uitat să menționez asta. De multe ori mi se întâmplă să nu înțeleg un cuvânt în engleză, dar îl înțeleg în japoneză și e foarte amuzant =)))
Back to top Go down
Flurry
Șoricel ADMIN
Șoricel ADMIN
Flurry

Data înscrierii : 2019-08-16
Aprecieri ❤️ : 11
Hobby-uri : Drawing and Writing

PostSubject: Re: Ce siteuri/surse folosiți ca să vizionați animeuri?   Ce siteuri/surse folosiți ca să vizionați animeuri? Empty15.01.20 18:12

Macar nu sunt singura! Haha! =)) Dar cam asa este. Se intampla sa nu inteleg un cuvant (destul de rar, ce-i drept) si ori il inteleg in japoneza, ori stau si fac legatura cu imaginile. Faza cu imaginile o foloseam in principal când urmaream episoade fara subtitrari. Am fost destul de nebuna sa fac si asta. Ce vremuri...=w=
Back to top Go down
https://archiveofourown.org/users/FlurryMSBY23
Xiphion.
Big miau (^つωฅ^)
Big miau (^つωฅ^)
Xiphion.

PostSubject: Re: Ce siteuri/surse folosiți ca să vizionați animeuri?   Ce siteuri/surse folosiți ca să vizionați animeuri? Empty15.01.20 18:18

Eu pot să spun că mi-am dezvoltat engleza cu ajutorul animeurilor. Când eram verificator pe AnimeG, erau unii traducători care se exprimau greșit din cauza oboselii, pentru că mulți traduceau noaptea. Iar eu căutam contextul în engleză și reușeam să-mi dau seama de frază cu ajutorul videoului, plus cu ce înțelegeam din engleză Smile)
Back to top Go down
かたつむり
Șoricel în evaluare
かたつむり

Data înscrierii : 2020-01-16
Aprecieri ❤️ : 0

PostSubject: Re: Ce siteuri/surse folosiți ca să vizionați animeuri?   Ce siteuri/surse folosiți ca să vizionați animeuri? Empty16.01.20 9:36

Înainte mă uitam AnimeG, Anime Kage și încă unul care nu mai știu cum se numește. Acum mă uit Crunchyroll subtitrate în engleză.
Am mai văzut câteva pe Netflix cum ar fi Ajin: Demi-Human, Seven Deadly Sins, Devilman Crybaby, Erased
Back to top Go down
RRaymond
Șoricel în evaluare
RRaymond

Data înscrierii : 2020-07-17
Aprecieri ❤️ : 0

PostSubject: Re: Ce siteuri/surse folosiți ca să vizionați animeuri?   Ce siteuri/surse folosiți ca să vizionați animeuri? Empty17.07.20 19:40

Nu mai urmăresc anime-uri în adevăratul sens al cuvântului de câțiva ani buni. În rarele ocazii în care mai mă încearcă un sentiment pierdut de nostalgie, probabil apelez la HorribleSubs sau la cel mai apropiat tracker de torrente.
Back to top Go down
Crystal Snow
Șoricel MODERATOR
Șoricel MODERATOR
Crystal Snow

Data înscrierii : 2019-07-29
Aprecieri ❤️ : 14
Hobby-uri : RPC, RPG, GFX, writing

PostSubject: Re: Ce siteuri/surse folosiți ca să vizionați animeuri?   Ce siteuri/surse folosiți ca să vizionați animeuri? Empty18.07.20 17:55

Ce siteuri/surse folosiți ca să vizionați animeuri? CU6jNTuCe siteuri/surse folosiți ca să vizionați animeuri? CU6jNTu
Eu ma uit pe AnimeKage la ele sau, mai nou, Netflix.
Inainte mai statea pe GoGoAnime, dar am intampinat probleme cu site-ul si am ales sa stau mai mult pe AnimeKage.
Ce siteuri/surse folosiți ca să vizionați animeuri? CU6jNTuCe siteuri/surse folosiți ca să vizionați animeuri? CU6jNTu
Back to top Go down
http://rpcdreams.forumgratuit.ro
Miauti
Big miau (^つωฅ^)
Big miau (^つωฅ^)
Miauti

Data înscrierii : 2020-07-04
Aprecieri ❤️ : 3
Hobby-uri : Manga

PostSubject: Re: Ce siteuri/surse folosiți ca să vizionați animeuri?   Ce siteuri/surse folosiți ca să vizionați animeuri? Empty18.07.20 21:08

Kissanime , sau tot ce imi gaseste google. Oricum nu prea mai ma uit asa de mult la animeuri din mai multe cauze. De exemplu am inceput sa ma uit doar la calitatea continutului, povestii originale...

Xiphion. and RRaymond like this post

Back to top Go down
https://miauti.blogspot.com/
Sponsored content

PostSubject: Re: Ce siteuri/surse folosiți ca să vizionați animeuri?   Ce siteuri/surse folosiți ca să vizionați animeuri? Empty

Back to top Go down

Ce siteuri/surse folosiți ca să vizionați animeuri?
Back to top 
Page 1 of 1